Kaldı mı SA-MP oynayan?

Chat ekranı biraz karışık gözüküyor, onun dışında sunucular böyleyse eğer gayet güzel. Başlamayı düşünüyorum.
FiveM'de text roleplay yok. Rage:MP de iki sunucu (bir tanesi Türkçe) ve alt:V'de bir tane sunucu (Türkçe) var. Ama şu anlık. Yavaş yavaş geçiyorlar. Sistemler sunucuya göre farklı olabilir, alt:V için sunucu geliştirmeye başlarken (kendi sunucumu açmayı düşünüyordum) chat ekranının bile değiştirilebildiğini gördüm. SAMP gibi değil. Bir de şu videoya bakın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FiveM'de text roleplay yok. Rage:MP de iki sunucu (bir tanesi Türkçe) ve alt:V'de bir tane sunucu (Türkçe) var. Ama şu anlık. Yavaş yavaş geçiyorlar. Sistemler sunucuya göre farklı olabilir, alt:V için sunucu geliştirmeye başlarken (kendi sunucumu açmayı düşünüyordum) chat ekranının bile değiştirilebildiğini gördüm. SAMP gibi değil. Bir de şu videoya bakın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
SA:MP'yi andırdı bana, eski anılarım canlandı. Kesinlikle bir göz atacağım.

SA:MP'yi andırdı bana, eski anılarım canlandı. Kesinlikle bir göz atacağım.
Ek olarak SAMP'ta da oynayabilirsiniz. SAMP hala devam ediyor ama yavaş yavaş bitiyor.

Roleplay hakkında konuşmak isterseniz Discordunuzu verebilirsiniz.

Vendetta bile çoküşte maalesef. Eski günleri çok özledim. Rekor üstüne rekor kırdılar. Abel Braga, Wahkan,El Calavera, Crips,Volkoff,Ballas'lar olsun, hepsi 7-8 sene önce güzeldi. O zamana dönmek için nelere feda etmezdim ki. Şuan'ki yapılanlar hard kadar olmasada yine güzel roller dönüyor. Sırf çatışmada baron'u vurduk diye, 40 kişi banlanmıştık.

Çok uzun bir konu. SAMP teknik olarak hala çalışıyor ve sunucular var. Ama baş geliştiricisi (Kalcor) bile SAMP'ı bıraktı. SAMP'ta roleplay açısından önemli birçok sunucu GTA V'e kaymaya başladı. Freeroam ise fazla sunucu görmedim. MTA'nın 2-3 sene daha devam edeceğini düşünüyorum.

Siz ne diyorsunuz? LSRP bile Rage:MP sunucusu açıyoruz diyor. 2010'dan beri roleplay yaptığınıza göre LSRP'nin SAMP tarihindeki öneminin farkındasınızdır. LSRP giderse, roleplay biter.

Doğrulanmış, GTA V'e geçecek sunucular listesi:
Vendetta (Yöneticilerinin bir kısmı açıyor), 19, Vice, LSRP, Inception
19 RP, GTA V sunucusu açıyor ama geçmiyor. SA-MP yine açık.

Text Roleplay yavaş yavaş Türkiye'de de olursa oynanabilir fakat şu an FiveM RP kanadında CopsAndRobber sunucularında oynamaktan farksız. (Uzun yıllar SAMP'ta Rol yaptım)

Yeni konular

Geri
Yukarı