Kaldırılan aygıt bilgisayar yeniden başladığında geri yükleniyor

Crackedstorm

Hectopat
Daha fazla  
Asıl sorun, uzun süredir bilgisayarımın yüklü ses aygıtlarını görememe problemi. Asus B85 Gamer anakartım var, kulaklığı, mikrofonu taktığımda gayet güzel bir şekilde ekranımda bir pencere açılıyor buradan ayar yapabiliyordum. Bir gün ne oldu bilmiyorum, bilgisayarım ilk başta internet aygıtını görmemeye başladı, programı başka bir bilgisayardan aygıtı taşınabilir belleğe atıp kendi bilgisayarıma yükleyerek çözdüm. Bundan sonra ise ses aygıtım gitti, ses aygıtını kaldırıp geri yükledim olmadı. Bugün yine kaldırdım ardından bilgisayarı yeniden başlattım ama aygıt yöneticisine tekrar geldiğimde kaldırdığım aygıtların yeniden geri geldiğini gördüm. Anladığım kadarıyla sürücüleri doğru düzgün bir şekilde kaldırmadığım için yeniden aygıt programını yüklemem bir işe yaramıyor. Buaygıtları nasıl kaldırabilirim ? Bilgisayarımda yaşadığım temel sorun ise ekranın sağ alt kısmındaki ses ikonunda ''Yüklü ses çıkış aygıtı yok.'' olması ve benim bu yüzden kulaklık ve mikrofon kullanamam. Sorun çözümü için iki defa harici ses kartı aldım, bir süre idare etti fakat onlar da bozuldu. Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı