Kaleciyim sol taraf tersime geliyor

NamesiS5050

Centipat
Daha fazla  
Kaleciyim, sol ayağım sağ tarafa çok iyi atlıyorum ama nedense sol tarafa atlarken bir sakatlanma korkusu, atlama tüyolarını bu sebepler yanlış yapma vs. sorunlar yaşıyorum. Tavsiyeleriniz neler? Sağ tarafa rahat atladığımdan çok atladım ve alıştım, bacağım da ağrı olmuyor ama sol tarafta oluyor. Sebebi alışık olmamak mı? Sol ayak olmamın etkisi var mı? Hemen alışmak için hangi tüyo verirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yere sol tarafına evde antreman yapabilirsin. Sağa iyi atlama sebebin muhtemelen sol ayağının güçlü olması. Sağ ayağını da kuvvetlendirirsen sola atlarken kendine güvenin gelir. Antremanda vs. sol tarafa bol bol pratik yap, hocana söyle sol tarafına ekstra yapsın yoğunlaşsın. Topu yere koyup sola doğru yerden yatış pratiği yap, eğer sakatlanma korkun varsa sünger tarzı bir şeyle de deneyebilirsin. Sakatlanma korkunu yendikten atlattıktan sonra çıkartabilirsin. Psikolojik olarak kendini hazır ettiğinde, daha rahat atlarsın. Kaç yaşındasın? Bunu mutlaka hocan bilsin, o sana nasıl antreman yapacağını ayarlar.

Yere sol tarafına evde antreman yapabilirsin. Sağa iyi atlama sebebin muhtemelen sol ayağının güçlü olması. Sağ ayağını da kuvvetlendirirsen sola atlarken kendine güvenin gelir. Antremanda vs. sol tarafa bol bol pratik yap, hocana söyle sol tarafına ekstra yapsın yoğunlaşsın. Topu yere koyup sola doğru yerden yatış pratiği yap, eğer sakatlanma korkun varsa sünger tarzı bir şeyle de deneyebilirsin. Sakatlanma korkunu yendikten atlattıktan sonra çıkartabilirsin. Psikolojik olarak kendini hazır ettiğinde, daha rahat atlarsın. Kaç yaşındasın? Bunu mutlaka hocan bilsin, o sana nasıl antreman yapacağını ayarlar.
12 yaş

Yere sol tarafına evde antrenman yapabilirsin. Sağa iyi atlama sebebin muhtemelen sol ayağının güçlü olması. Sağ ayağını da kuvvetlendirirsen sola atlarken kendine güvenin gelir. Antrenmanda vs. sol tarafa bol bol pratik yap, hocana söyle sol tarafına ekstra yapsın yoğunlaşsın. Topu yere koyup sola doğru yerden yatış pratiği yap, eğer sakatlanma korkun varsa sünger tarzı bir şeyle de deneyebilirsin. Sakatlanma korkunu yendikten atlattıktan sonra çıkartabilirsin. Psikolojik olarak kendini hazır ettiğinde, daha rahat atlarsın. Kaç yaşındasın? Bunu mutlaka hocan bilsin, o sana nasıl antrenman yapacağını ayarlar.

Hocam antrenörüme sola daha çok antrenman yaptırmasını söylerim ancak sola alışık olmadığım için ağrı olmasından korkuyorum ama korkumu yenmek için sağa atlarmış gibi düşün diye kendimi rahatlatıyorum ama gene de bir alışamadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı