Kalemden ekran kartına yükseltme desteği olur mu?

Daha fazla  
2018'den kalma bilgisayarımın içinde MSI 1060 3GT OC bulunmaktaydı. Zamanla kullanıma bağlı olarak 1.5 - 2mm aşağı sarkma oluştu. Yakından dinleyince fanlarda eğilmeden kaynaklı ses çıkıyordu. Hem sesi engellemek hem de ekran kartına destek olması için internetten GPU desteklerine baktım. Fiyatlar 80-300 Türk lirası arasında değişmekteydi. 80 liralık olanlar en fazla 125 mm destekliyor; lakin benim ekran kartı 170 mm yukarıda bulunmaktaydı. Bu yüzden küçük kardeşimin kalemlerini karıştırdım, siyah kalemi olmadığı için lacivert kalemine el koydum. Altına ve üstüne silikon sıkarak hem vibrasyonu engelledim hem de boyunu yükselttim. Sizin farklı öneri ve eleştirilerinizi dinlemek isterim. Ona göre kaleme revizyon yapacağım.

4670384d-71a1-4978-81a5-ff45a04c735b.jpg

e09e2b6c-b133-4655-9fc9-ab9c7a31e528.jpg

Güzel fikirmiş 😃. Yüksekliği de ayarlayabilirsin.

Tüm vidaları sıkı, eğiklik yapısal boyutta. Ekran kartım 7 yıllık olduğu için normaldir. Yine de teşekkür ederim tavsiyen için.
Kart üç fanlı büyük soğutma bloklu olsa anlarım da çok hafif bir kart. Durduğu yerde kaç senelik olursa olsun eğilmesi zor. Sık taşındıysa ve yeri değiştiyse darbe olduysa anca o zaman olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı