Kali Linux güncelleme

RealistS

Centipat
Arkadaşlar Kali Linux'a merak saldığımdan dolayı bilgisayarıma çift işletim sistemi kurmuştum. İlk olarak belirtmeliyim ki “ hacker müsveddesi ” değilim. Sorunum şu ki en son sürümü olan 2020.3'ü USB belleğime DD imajı şeklinde yazdırmaya çalıştığımda Rufus programı USB belleğin boyutunu düşürüyor.(32 GB belleği 144 KB yapıyor) şu an hatırlamıyorum ama bir program kullanarak yapmaya çalıştığımda Boot menüsünde gözükmüyordu ben de 2017.3'ü kurdum. Şimdi bunu güncellemek istiyorum fakat nasıl olacağını bilmiyorum. Başka bir yazdırma programı öneriniz varsa temiz kurulum yapmayı düşünüyorum. Ya da diyelim ki güncelledik sadece işletim sistemi mi güncelleniyor yoksa içindeki uygulamalarda dahil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygundur ama diğer dağıtımlar daha uygun, Linux Mint ve Ubuntu gibi. Arch tabanlı dağıtım henüz kullanmadım, net bir bilgim yok.
Hepinize teşekkür ederim iyi forumlar.
Uygundur ama diğer dağıtımlar daha uygun, Linux Mint ve Ubuntu gibi. Arch tabanlı dağıtım henüz kullanmadım, net bir bilgim yok.
Son olarak sormalıyım ki Kali Linux'un içinde yüklü olarak Firefox geliyor. Ben opera ya da chrome kurmak istiyorum bu nasıl olacak? Hiç Windows'a hiç benzemiyor setup dosyası falan yok sanırım.

Son düzenleme:
Kali Debian tabanlı bir dağıtım.
Evet, biliyorum hocam, arayüz bakımından söylemek istemiştim.

Son olarak sormalıyım ki Kali Linux'un içinde yüklü olarak Firefox geliyor. Ben opera ya da chrome kurmak istiyorum bu nasıl olacak? Hiç Windows'a hiç benzemiyor setup dosyası falan yok sanırım.
Opera'yı tarayıcının kendi sayfasından veya terminalden kurabilirsiniz.
Chrome da öyle. Ben Brave kullanıyorum ama, size de tavsiye ederim.

Geri
Yukarı