Kali Linux için 44 GB yeterli mi?

risay

Decapat
Windows 11 kullanıyorum. Dual boot ile ikinci işletim sistemi olarak Kali Linux kuracağım. Diski bölmem gerekiyor. Diski bölmek için Windows'ta disk küçültme aracını kullanıyorum ama maksimum küçültülecek alan olarak 448621 MB gösteriyor. 512 GB'lık SSD kullanıyorum. Yeterince boş alanım var ona rağmen maksimum 44 GB küçültebiliyorum. 44 GB Kali Linux için yeterli mi?

Kâfi ama çok disk alanı gerektiren bir saldırı türünü öğrenmeye başladığınızda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yine de başlangıçta bir sıkıntı yaşamamanız gerekir.

Ben yanlış anlamışım. Disk küçültme yaparken küçültülecek alan miktarını yeni diskin alanı zannettim. Şimdi ise 100GB'lık bir alan açtım Kali Linux için. Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. 100 GB yeter sanırım.

Ben yanlış anlamışım. Disk küçültme yaparken küçültülecek alan miktarını yeni diskin alanı zannettim. Şimdi ise 100GB'lık bir alan açtım Kali Linux için. Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. 100 GB yeter sanırım.
Hocam master seviyesinde bilginiz yok ise wmware veya virtualbox ile sanal kullansanız daha iyi çok hata ile karşılaşacaksınız.

Rahatlıkla yeter. Bu arada ilk defa mi Linux kullanacaksınız?

Windows 11 kullanıyorum. Dual boot ile ikinci işletim sistemi olarak Kali Linux kuracağım. Diski bölmem gerekiyor. Diski bölmek için Windows'ta disk küçültme aracını kullanıyorum ama maksimum küçültülecek alan olarak 448621 MB gösteriyor. 512 GB'lık SSD kullanıyorum. Yeterince boş alanım var ona rağmen maksimum 44 GB küçültebiliyorum. 44 GB Kali Linux için yeterli mi?

Gayet yeterli ben 20GB kullanıyordum artmıştı bile şu an 30'a çıkarttım bu arada yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Dual boot yerine sanal makine olarak kullanmanız daha doğru olur zaten adminleri de böyle öneriyorlar atıyorum malware analystlik yapacaksın makineye virüs indirip davranışlarını gözlemlemen gerekecek bunu ayrı bir sanal makine açarak da yapabilirsin tabii ama bir şeyleri kurcalarken bozma ihtimalinde var eğer ki illa Dual boot olarak kullanacaksan snap almak için araçlar var makine düzgünken snap al.

Geri
Yukarı