Kali Linux ile hack yapmak

Kaynak önerebilir misiniz? Türkçe olursa tadından yenmez.

Ben daha çok teknik detayı öğreniyorum. İleride üniversite için bir temel oluşması için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu an iplik(thread) kavramını öğreniyorum mesela.

Siber güvenlik, yazılım ve programlamanın son noktasıdır, uzun yıllar programlama deneyimi gerektirir. Hazır araçlar ile yaptığınız hatta yapamayacağınız şeyler sizi "hacker" yapmaz "script kiddie ya da script veledi" yapar. Bu kişiler sektörde bilgisayardan anlamayan insanlardan bile az saygı görür.

Siber güvenlik, yazılım ve programlamanın son noktasıdır, uzun yıllar programlama deneyimi gerektirir. Hazır araçlar ile yaptığınız hatta yapamayacağınız şeyler sizi "hacker" yapmaz "script kiddie ya da script veledi" yapar. Bu kişiler sektörde bilgisayardan anlamayan insanlardan bile az saygı görür.

Merhaba bu konu hakkında hangi siber güvenlikçiyi dinlesem. Siber güvenlikçi olmak isteyen birinin sadece bir programlama dilini okuyabilecek kadar bilmesinin yeterli olduğunu duyuyorum. Siber güvenlik ve programlama kesişim noktaları olan ama birbirinden ayrı iki kümedir.

Merhaba bu konu hakkında hangi siber güvenlikçiyi dinlesem. Siber güvenlikçi olmak isteyen birinin sadece bir programlama dilini okuyabilecek kadar bilmesinin yeterli olduğunu duyuyorum. Siber güvenlik ve programlama kesişim noktaları olan ama birbirinden ayrı iki kümedir.

Eminim o kişiler de YouTube ya da Udemy'de "sıfırdan beyaz şapkalı hacker olma kursu" isimli saçmalıkları çeken ve bundan para kazanmaya çalışan kişilerdir. Tek dertleri daha fazla izleyici çekmek içindir. "Script kiddie" kariyerinde başarılar dilerim.

Eminim o kişiler de YouTube ya da Udemy'de "sıfırdan beyaz şapkalı hacker olma kursu" isimli saçmalıkları çeken ve bundan para kazanmaya çalışan kişilerdir. Tek dertleri daha fazla izleyici çekmek içindir. "Script kiddie" kariyerinde başarılar dilerim.

Eğitimden para kazanmak gayet normal ve tabii ki de Click çekmek zorundalar. Size de siber güvenlik Master'ı kariyerinde başarılar.

1. İstersen Windows´u silip de kurabileceğin gibi Windows´un yanına dual boot olarak da kullanabilirsin.
  2. Donanımınız yeterli.
Aslında Kali Linux´un hacking ile pek bir ilgisinin olduğunu düşünmüyorum. Varsa da bu sadece geliştiricilerini kapsar. Yani Kali Linux´u ve içindeki Metasploit gibi programları yazan kişiler gerçekten de hacker olabilirler ancak bu programları sadece kullanan kişiler genellikle lamer olarak adlandırılıyorlar.

Geri
Yukarı