Kali Linux kablosuz ağları görmüyor

jake1312

Femtopat
Arkadaşlar merhaba;

Bilgisayara Kali Linux kurdum fakat kablosuz (Wi-Fi) ağlarını göremiyorum. Sadece ethernet kablosu ile bağlanabiliyorum. Şöyle bir durum var, ilk kurduğum zaman oluşturulan profil içerisinde Wi-Fi ağlarını görebiliyorum fakat yönetici paneli olan Root'a geçiş yaptığımda kablosuz ağlar hiçbir türlü görünmüyor. WLAN0 ve WLAN1 aygıtları da yok gözüküyor. Bu sorunla daha önce karşılaşıp çözen var mı? (Not: Kali'yi direkt bilgisayara kurdum, sanal makine değil.)

Sürücüler kurulu mu ?
kurulumu yaparken regulatory.db ve mediatek/mt7650e.bin dosyaları eksik demişti ona rağmen kurdum. Dün kablosuz ağlara bağlanıyordum fakat bugün girdiğimde sadece ethernet üzerinden bağlantı kurabiliyorum kablosuz ağlar görünmüyor. tüm güncellemeleri yaptım Sorun wifi driverdan ise nasıl kuracağımı bilmiyorum mediatekin wifi driverinı bulamadım linux için

WTware Wifi Firmware mt7650e.bin dosyası burada var.
Ama tam olarak hangi dizinde bulunmalı bilmiyorum. Varsa bir log kayıtlarını incele istersen.
Burada bahsedilen paketleri kur.

Ve bu konu belki işine yarayabilir ben pek anlayamadım çözümü ama sorun aynı
kurulumu yaparken regulatory.db ve mediatek/mt7650e.bin dosyaları eksik demişti ona rağmen kurdum. Dün kablosuz ağlara bağlanıyordum fakat bugün girdiğimde sadece ethernet üzerinden bağlantı kurabiliyorum kablosuz ağlar görünmüyor. tüm güncellemeleri yaptım Sorun wifi driverdan ise nasıl kuracağımı bilmiyorum mediatekin wifi driverinı bulamadım linux için
Bahsettiğin dosyalar kablosuz sürücü ile alakalı. Sorunu çözemezsen bence farklı bir versiyon kurmak yapabileceğin en basit çözümlerden biri olabilir.

Son düzenleme:
WTware Wifi Firmware mt7650e.bin dosyası burada var.
Ama tam olarak hangi dizinde bulunmalı bilmiyorum. Varsa bir log kayıtlarını incele istersen.
Burada bahsedilen paketleri kur.

Ve bu konu belki işine yarayabilir ben pek anlayamadım çözümü ama sorun aynı

Bahsettiğin dosyalar kablosuz sürücü ile alakalı. Sorunu çözemezsen bence farklı bir versiyon kurmak yapabileceğin en basit çözümlerden biri olabilir.
Valla sanal makina da daha fazla sorun çıkıyor wifi adaptörü vs diye ana makineye kuralım dedik 2 gündür kurulumda hata çıkıyor onu hallediyoruz wifi'de sorun çıkıyor. Kaliye her heveslendiğimde direk yolun en başında 100 tane hata ile insanı çileden çıkartıyor. Farklı versiyonla düzelse yapayım fakat yine düzelmeyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı