Kali Linux Komut Satır Hatası

semih42

Hectopat
Arkadaslar komut satırında :~$ böyle komut kabul etmiyor. İnternette birçok kişinin ki :~# böyle ve ben bunu nasıl düzeltirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazacağınız kodun başına "sudo" ekleyin (Kullanıcı parolanızı istetecektir.) veya komutları vermeden önce "su" komutunu verin. (Root parolası isteyecektir.) (Tırnak işaretleri yok.)

Yazacağınız kodun başına "sudo" ekleyin (Kullanıcı parolanızı istetecektir.) veya komutları vermeden önce "su" komutunu verin. (Root parolası isteyecektir.) (Tırnak işaretleri yok.)
Teşekkür ederim de ben yeni basladim linux kullanmaya. Komut olarak nasıl yazacağım ben biraz bu işin yabancısıyım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
ekran görüntüsü14.png

Ev dizinimdeki "deneme" dizinine erişmek istiyorum ama bu dizine giriş kısıtlandığı için giremiyorum. Bende su komutunu vererek herşeye yetkisi olan "root" kullanıcısına geçiş yapıyorum ve tekrar klasöre girmeye çalışıyorum. İşte başardım. :)

Edit: Birde sudo komutu ile ilgili bir örnek verelim.
Diyelim ki ben kullanıcıyı değiştirmek istemiyorum ancak bir işlemi yapmak için gereken hak kullanıcı hesabıma verilmemiş. Bende bunun için vereceğim komutun başına sudo ekliyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı