Kali Linux kurmak için flash bellek önerisi

Bütçe
500 TL

efe_erdm

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5-6200 + Radeon r5 m330 + DDR4 4 gb RAM + 250 gb SSD+Windows 10
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba.
Başlıkta da belirttiğim gibi Kali Linux kurmak amacı ile 128 GB'lik flash bellek önerilerinize ihtiyacım var. Bütçeyi 100-200 TL daha arttırabilirim.

Eğer işletim sistemini flaşa kurarsanız performans bakımından genel olarak sıkıntı yaşarsınız. Kurulum yapmak için 4GB bir bellek bile şimdilik yeterli. Hard diskinizi biçimlendirip/bölüp boşalttığınız alana kurulum yapmanız sizin için en iyisi olur. (Ya da harici disk alabilirsiniz direkt.)

BİM'den alacağınız bellek bile iş görecektir. Sadece okuma yazma hızları biraz fark ediyor fakat ben de A101'den aldığım bir belleği kullanıyorum ve hızlıca kurulum yapabiliyorum.

Eğer işletim sistemini flaşa kurarsanız performans bakımından genel olarak sıkıntı yaşarsınız. Kurulum yapmak için 4 GB bir bellek bile şimdilik yeterli. Hard diskinizi biçimlendirip/bölüp boşalttığınız alana kurulum yapmanız sizin için en iyisi olur. (Ya da harici disk alabilirsiniz direkt.)

Eğer flash belleğe kurulacaksa benim dediğim geçerli değil tabii.

Öncelikle merhaba.
Başlıkta da belirttiğim gibi Kali Linux kurmak amacı ile 128 GB'lik flash bellek önerilerinize ihtiyacım var. Bütçeyi 100-200 TL daha arttırabilirim.

Hocam baştan söyleyim. Eğer amacınız Kali Linux'u flash bellek üzerinden çalıştırmaksa en fazla 32 GB flash bellek almalısınız.

Nedeni ise 32 GB üstü flash bellekler farkli bir format sistemine tutulduğu için Kali Linux sağlıklı çalışmıyor. Genel olarak açılmıyor veya kasıyor, çöküyor.

Kali'yi ben bu Amazon.com.tr linkteki USB üzerinden kullanıyorum. Memnunum. Verilerimi de tampon bellek oluşturarak tutuyor Rufus'tan onu ayarladım. 128GB bence gereksiz. İlla 128GB istiyorsanız bu Amazon.com.tr linkteki ürünü de değerlendirebilirsiniz Type-C USB'dir. Kali için fazla uçup kaçmaya gerek yok USB konusunda. Sanal makineden de kullanabilirsiniz. Ama 32GB USB'de de çalıştırdım daha stabil çalıştığını söyleyim. 64GB'da da sıkıntı çıkarmıyor.

Hocam baştan söyleyim. Eğer amacınız Kali Linux'u flash bellek üzerinden çalıştırmaksa en fazla 32 GB flash bellek almalısınız.

Nedeni ise 32 GB üstü flash bellekler farkli bir format sistemine tutulduğu için Kali Linux sağlıklı çalışmıyor. Genel olarak açılmıyor veya kasıyor, çöküyor.
Tüm GNU/LİNUX dağıtımlarında mı uyumsuz?

Kingston'un datatraveler modellerine bakabilirsiniz.

Onunda yazma hızı düşük hocam o yüzden almak istemiyorum.

Kali'yi ben bu Amazon.com.tr linkteki USB üzerinden kullanıyorum. Memnunum. Verilerimi de tampon bellek oluşturarak tutuyor Rufus'tan onu ayarladım. 128GB bence gereksiz. İlla 128GB istiyorsanız bu Amazon.com.tr linkteki ürünü de değerlendirebilirsiniz Type-C USB'dir. Kali için fazla uçup kaçmaya gerek yok USB konusunda. Sanal makineden de kullanabilirsiniz. Ama 32GB USB'de de çalıştırdım daha stabil çalıştığını söyleyim. 64GB'da da sıkıntı çıkarmıyor.
128 gb olanın yazma ve okuma hızı hakkında bir bilginiz var mıdır?

Son düzenleme:
Tüm GNU/LİNUX dağıtımlarında mı uyumsuz?

Onunda yazma hızı düşük hocam o yüzden almak istemiyorum.

128 gb olanın yazma ve okuma hızı hakkında bir bilginiz var mıdır?
150mb okuma yazma diyor attığım Sandisk USB'de. İlla USB'den daha hızlı okuma yazma hızına sahip bir çözüm arıyorsanız. Sata SSD ve Sata to USB çevirici kablo alırsınız. Daha yüksek hızlarda kullanırsınız.
Sata SSD: Amazon.com.tr
Dönüştürücü kablo: Amazon.com.tr

150mb okuma yazma diyor attığım Sandisk USB'de. İlla USB'den daha hızlı okuma yazma hızına sahip bir çözüm arıyorsanız. Sata SSD ve Sata to USB çevirici kablo alırsınız. Daha yüksek hızlarda kullanırsınız.
Sata SSD: Amazon.com.tr
Dönüştürücü kablo: Amazon.com.tr
150 mb bana yeter hocam önerileriniz/fikirleriniz için hepinize teşekkür ederim

Geri
Yukarı