Kali Linux Kurulumu İçin Harddisk hazırlama

Işıklı maus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben Kali Linux kullanacağım ama onun için önce 50GB alan açmam lazım. MiniTool Partition Wizard Free ile açtım fakat hangi ayarları yapacam bilmiyorum.
1-) Create as : "primary" yoksa "logical"
2-) File system : muhtemelem ext4 olucak
Şimdi asıl sorunum ben bu oluşturduğum alana kurmak istiyorum. İnternette baktım ya hep kali linux kuruyorlar ya da kurulum esnasında disk oluşturuyorlar. Kurulum esnasında oluşturana baktım 3 tane bölüm açıyor kafam karıştı.
Son olarak bilgisayar yeniden başlattığımızda sorması için GRUB gibisinden bir şeyler varmış onuda anlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum esnasında 3 tane bölüm oluşturmuşsa muhtemelen birisi kök dizin yani "/", diğeri ev dizini, diğeri de takas alanı yani "swap"tır. Sen önce 50 GB'lık alanı oluşturup, kurulum sırasında da bölümlendirebilirsin.

Teşekkür ederim kurulumu yaptım. Ancak bir sorum daha var ben GRUB önyükleyicisini usb belleğe kurabilirmiyim acaba. Kurulum esnasında soruyordu GRUB nereye kuralım diye nfts formatında 8 gb belleğimi seçtim kurulum başarısız oldu dedi. Yardım ederseniz sevinirim. Demek istediğim şey aslında usb belleği taktığında işletim sistemi seçme menüsü gelsin takmadigimda otomatik Windows açılsın.

Dual boot kurulum için yardım aldığım video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardeş Grub dediği şey başlangıçta ekran açıldıktan sonra açılır, karşına 2 seçenek çıkartır; biri Windowstur(heralde Windows kullanıyorsun) diğeri de Kalidir, onedenle o 50 gbnin içine kurman lazım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı