Kali Linux mu yoksa Ubuntu mu?

Hacking için Kali Linux, parrot OS bunları kullanabilirsiniz ben parrotu kaliden daha çok beğendiğim için onu kullanıyorum. Bu arada Kali Linux 2019.1 xfce sürümü bence yeni sürümden daha iyi.

Bence öncelikle Debian gibi sağlam bir sistemle çalışma yapın. Terminali kullanmayı öğrenin. Bu arada mümkünse bir yazılım dilini öğrenmeye çalışın. Kali Linux ilk kez Linux kullanacak biri için çok ağır olur, hevesiniz kırılır.
Zaten şu an Python dilini öğreniyorum.
Ben olsam profesyonel bir dağıtımla başlardım. Yaşın genç hızlı öğrenirsin.
Profesyonel bir dağıtım derken anlayamadım. Mesela ne ?

Zaten şu an Python dilini öğreniyorum.

Hocam bence de direkt Kali Linux kurup oradan öğrenme Windows'ta dilleri öğren öğrendikten sonra geçebilirsin.
Hocam bence de direkt Kali Linux kurup oradan öğrenme Windows'ta dilleri öğren öğrendikten sonra geçebilirsin.

Ben mesela Linux'ta Python'u kurdum PyCharm'ı kurdum oradan öğrendim ama siz yeni başladığınız için Windows'tan öğrenin Linux'ta zor olabilir şu anlık.

Ben mesela Linux'ta Python'u kurdum PyCharm'ı kurdum oradan öğrendim ama siz yeni başladığınız için Windows'tan öğrenin Linux'ta zor olabilir şu anlık.
Benim amacım sadece hackingin mantığını öğrenmek. Temelli Linux'a geçmeyi düşünmüyorum. Bu arada ben de fsociety'denim. Çaktırma ;)

Benim amacım sadece hackingin mantığını öğrenmek. Temelli Linux'a geçmeyi düşünmüyorum. Bu arada ben de fsociety'denim. Çaktırma ;)
Konu başlığını gördüğüm anda anlamıştım. 🤣

Gerçekten büyüsüne kapılıyorsun diziyi izlerken ama Terminal'i açtıktan sonra içler acısı... Önce bir yazılım dili öğren ki aşinalık gelsin böyle bi' hisset gücü🤣. Ben de bir aralar öğretmenlerimi phishing yaparak hacklemeyi düşündüm Linux kurup ama malum bilgisayarı ailecek kullanıyoruz böyle bir şey mümkün değil.

Bu arada sen de aynı fikre kapılırsan öğretmenlerin e-postaları genelde okulun resmi sitesinde okulun kadrosu bölümünde bulunuyor,benden söylemesi.😜

Yeni konular

Geri
Yukarı