Kali Linux root olma

Tam olarak anlamadım nasıl işe yaramadı dedi? Normalde Linux'u kapatıp açtığında kullanıcı adı şifre istiyor. Bu ekranda kullanıcı adı root olacak şifre ise az önce değiştirdiğin şifre olacak. Bunu yazarak login olman gerek. Olamıyorsan tekrardan aynı yöntemle şifreyi değiştir.
Tam dediğiniz gibi yaptım login olamıyorum tekrardan şifreyi değiştirip deniyeceğim.
Terminalde sudo passwd root komutuyla root'un şifresini değiştirin. Sonrasında kullanıcı değiştirip kullanıcı adı: root şifre: belirlediğiniz şifre şeklinde giriş yapın.

Komutların başına sudo ekleyerek de "Superuser Do" yapabiliyorsunuz. Root olarak giriş yapmak istemsizce Linux dağıtımını bozmanıza da sebep olabilir. Bu Windows gibi sizi uyaran bir sistem değil. Kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Bu yüzden gerekmedikçe root olarak kullanmayın.
"Ozi" Kullanıcısının şifresini değiştiriyor Root un değil veya Root diye bir kullanıcı yok.

Son düzenleme:
Türkçe karakter yok şifrem 123ham zaten erişemeyeceğiniz için vereyim.
Aklıma bir şey gelmedi. Bir de sudo passwd, sudo passwd root, sudo passwd kali şeklinde bütün kullanıcıların şifresini aynı yapmayı deneyin.

Hazır kurulmuş bir şekilde sanal makine üzerinde mi açıyorsunuz? Ayrıca root olmanın bir önemi yok. Komutların başına sudo ekleyebilir veya sudo su yazarak root olabilirsiniz. İlla root olarak login olmanıza bir lüzum yok bence.

Aklıma bir şey gelmedi. Bir de sudo passwd, sudo passwd root, sudo passwd kali şeklinde bütün kullanıcıların şifresini aynı yapmayı deneyin.

Hazır kurulmuş bir şekilde sanal makine üzerinde mi açıyorsunuz? Ayrıca root olmanın bir önemi yok. Komutların başına sudo ekleyebilir veya sudo su yazarak root olabilirsiniz. İlla root olarak login olmanıza bir lüzum yok bence.
Öyle yapabilirimde fazla bilmediğim için uğraşmak istememiştim iso ile kurdum virtualbox a sıkıntısız.

Geri
Yukarı