Kali Linux root@localhost hatası

kaansfzu

Decapat
Yer
Gaziantep Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar eski sistemime Kali Linux 2021.2 kurmaya karar verdim ancak kurarken simple cdd hatasından dolayı kuramıyordum. Bu sorunu ağ bağlantısı kurmadan devam ederek çözdüm ancak bu sefer de kurduğumda kullanıcı adı ve şifre olmadıgından internette Kali Linux Boot edilmeden önce E'ye basıp Linux satırında bir komutu silip yeni şifre koyduğumuz bir video vardı onu uyguladım ve root@localhost şeklinde bilgisayar açıldı, sorun bu değil ama terminal açılmıyor root terminal açılıyor ve root@kali olması gerekirken root@localhost oldu. Nasıl çözebilirim sorunu? Bir yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
root@kali olması gerekirken root@localhost oldu.

Hostname dosyasinin icerigini degistirmen gerekiyor.

nano /etc/hostname komutunu gir terminale. Icinde localhost yazmasi gerekiyor. Onu silip kali yaz. Yazdiktan sonra F3 tusu ile kaydedip F2 tusu ile de cikabilirsin. Bunu yaptiktan sonra sistemi yeniden baslatmayi unutma.

Hostname dosyasinin icerigini degistirmen gerekiyor.

nano /etc/hostname komutunu gir terminale. Icinde localhost yazmasi gerekiyor. Onu silip kali yaz. Yazdiktan sonra F3 tusu ile kaydedip F2 tusu ile de cikabilirsin. Bunu yaptiktan sonra sistemi yeniden baslatmayi unutma.

Sorun düzeldi format atarken bağlantıyı geçtikten sonra kullanıcı ayarları varmış onu yaptım ama bu sorunu yaşayan arkadaşlar için güzel olmuş teşekkürler.

Geri
Yukarı