Kali Linux tavsiye eder misiniz?

Sabır

Hectopat
Arkadaşlar yazılımla ilgileniyorum. Virtualbox'dan kullanıyordum fakat Virtualbox beni uğraştırıyor, işletim sistemimi Kali Linux yapmalı mıyım yaparsam Steam oyun vb yükleyebilir miyim? Teşekkür ederim.

Ağır bir işletim sistemi ve kimseye tavsiye etmem.

SQLMAP güzel çalışıyor ama onun için Kali'ye ihtiyacım yok. Aslında Kali'de bulunan hiçbir yazılım için Kali'ye ihtiyacım yok.

Git.Clone sitesi kapanmasın yeter.
Hocam bu bilgileri nerden edindiniz? Bana o siteyi ya da kaynağı gösterin. Kendiniz yaparak mı öğrendiniz?
Proton.DB diye site var orada yazıyor.

Eğer hem Pentesting hem de ev kullanıcılığına hitap etsin istiyorsanız Parrot Security OS deneyebilirsiniz.

Parrot çok daha stabil ve daha yeni bir dağıtım ancak fazla bilgi kaynağı yok. Parrot, daha ileri seviye bir Linux bilgisi de gerektiriyor. Bu araçları kullanacak kişilerin Kali ile başlaması çok daha iyi.

Kali Linux ile alakalı çok daha fazla kaynak var. Bir yerde takıldığınızda en kolay yardımı bulabileceğiniz bir dağıtım. İlerleyen süreçte öğrendikçe Parrot OS'a geçebilir.

Aslında herhangi bir beğendiği Linux dağıtımını alıp üzerine Kali Tool'ları bile kurabilir. Kendisine kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı