Kali Linux VirtualBox graphics devices hatası veriyor

Daha fazla  
Bu hatanın sebebi nedir?

Ekran görüntüsü 2024-03-20 202706.png

Bu hatanın sebebi nedir?

Ekran görüntüsü 2024-03-20 202706.png
Ekran görüntüsü 2024-03-20 203313.png

VirtualBox'ı açarken mi veriyor yoksa Linux'u başlatırken mi veriyor?
Linux u başlatırken
Başlata bastığımda herzamanki açılışı yapıyor GNU/KALİ yazısı geliyor sonrasında bu hatayı veriyor
Ayrıca 2-3 saat öncesinde böyle bir sorun yoktu

VirtualBox'ı açarken mi veriyor yoksa Linux'u başlatırken mi veriyor?
Sildim tekrar yükledim şuanda çalışıyor ama o hatayı vermesinin sebebi neydi

Linux'u başlatırken.
Başlata bastığımda her zamanki açılışı yapıyor GNU/KALİ yazısı geliyor sonrasında bu hatayı veriyor.
Ayrıca 2-3 saat öncesinde böyle bir sorun yoktu.

Ayarlara girip RAM, işlemci çekirdeği ekran boyutu grafik kartı gibi seçenekleri kendine göre seçtin mi eğer seçtiğin halde veriyorsa: BIOS'a gir oradan virtualization Technology(sanallaştırma teknolojisi) aç. Sistemi başlat büyük ihtimalle çözülecektir çözülmezse tekrar yazarsın.

Linux'u başlatırken.
Başlata bastığımda her zamanki açılışı yapıyor GNU/KALİ yazısı geliyor sonrasında bu hatayı veriyor.
Ayrıca 2-3 saat öncesinde böyle bir sorun yoktu.

Sildim tekrar yükledim şu anda çalışıyor ama o hatayı vermesinin sebebi neydi.

Aynı sorun bende de meydana geliyor çoğu zaman kapattıktan sonra tekrar açılmıyor. O yüzden kayıt alma seçeneği var oradan kayıt alıyorsun VirtualBox üzerinden. Sorun çözülüyor.

Linux'u başlatırken
Başlata bastığımda her zamanki açılışı yapıyor GNU/KALİ yazısı geliyor sonrasında bu hatayı veriyor
Ayrıca 2-3 saat öncesinde böyle bir sorun yoktu

Sildim tekrar yükledim şu anda çalışıyor ama o hatayı vermesinin sebebi neydi

Ayrıca açılıyorsa sanallaştırma açıktır zaten. İlk dediğim seçeneği es geçebilirsin.

Ayarlara girip RAM, işlemci çekirdeği ekran boyutu grafik kartı gibi seçenekleri kendine göre seçtin mi eğer seçtiğin halde veriyorsa: BIOS'a gir oradan virtualization Technology(sanallaştırma teknolojisi) aç. Sistemi başlat büyük ihtimalle çözülecektir çözülmezse tekrar yazarsın.

Aynı sorun bende de meydana geliyor çoğu zaman kapattıktan sonra tekrar açılmıyor. O yüzden kayıt alma seçeneği var oradan kayıt alıyorsun VirtualBox üzerinden. Sorun çözülüyor.

Ayrıca açılıyorsa sanallaştırma açıktır zaten. İlk dediğim seçeneği es geçebilirsin.
Kayıt almayı bilmiyorum nasıl olacak

Bir şey daha soracağım git clone diyerek github dan dosya çekmek isityorum ama command not found hatası alıyorum apt-get install git diyerek git'i yüklemiştim sorun medir

Son düzenleme:
Kayıt almayı bilmiyorum nasıl olacak

Bir şey daha soracağım git clone diyerek github dan dosya çekmek isityorum ama command not found hatası alıyorum apt-get install git diyerek git'i yüklemiştim sorun medir
Merhaba. git clone yazsanız bile çalışmaz çünkü virtualbox sanal Windows veya linux için var.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-20 174803.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-20 174803.png
    581,4 KB · Görüntüleme: 5

Geri
Yukarı