Kali Linux Windows 8 Dual Boot MBR sorunu

Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarıma Windows 8.1 kurulu ve yanına Kali Linux kuracağım fakat diskim MBR. Bildiğim kadarıyla bu disklerde 4'ten fazla bölüm açılamıyor. Disk 0 durumu şöyle:

Ekran Alıntısı3.PNG

E: Bölümünü ben açtım onu dışında C:'De zaten Windows yüklü sistem ayrıldı kısmı kendi kendine geldi ve ayırdığım siyah kısma Kali kuracağım.
Asıl soruya gelelim Windows 7 bir bilgisayara bu işlemi yaptım ve (disk durumu yaklaşık aynıydı) Kali Linux'un kurulduktan sonra o 50 GB'ı 3 ve 47 olmak üzere 2'ye ayırdığını gördüm. Son durumda diskte 5 adet dizin oluyor bu bir sorun teşkil eder mi?
Şimdiden çok teşekkür ederim...
Saygılar...

Hayır bir sorun oluşturmuyor, 4 Disk bölüntüsü ile ilgili bir problem olacağını da düşünmüyorum, 4ten sonra bağlı diskler olarak bölme işlemleri gerçekleştiriliyor, istediğiniz kadar oluşturabilirsiniz yani. Otomatik kurulumda SWAP takas alanı yapıyor otomatik olarak, bölmek istemiyorsanız SWAP alanı ayırmak zorunda değilsiniz, 50GBlik kısma direk olarak kök dizin atarsanız kurulmaya devam edecektir.

Kali Linux kurulurken o siyah bölümde 1 tane bölüm oluşturabildiğini bildiği için 1 tane oluşturup yoluna devam edecektir. Ben MBR diskte 4 bölümün tamamını kullanarak Triple Boot kurulumu gerçekleştirmiştim.

Yani ben kurulum yaparken yine standart bir kurulum yapacağım öylemi
Hayır bir sorun oluşturmuyor, 4 Disk bölüntüsü ile ilgili bir problem olacağını da düşünmüyorum, 4ten sonra bağlı diskler olarak bölme işlemleri gerçekleştiriliyor, istediğiniz kadar oluşturabilirsiniz yani. Otomatik kurulumda SWAP takas alanı yapıyor otomatik olarak, bölmek istemiyorsanız SWAP alanı ayırmak zorunda değilsiniz, 50GBlik kısma direk olarak kök dizin atarsanız kurulmaya devam edecektir.
Yani ben yine standart bir kurulum yapacağım doğru mudur?
Kali Linux kurulurken o siyah bölümde 1 tane bölüm oluşturabildiğini bildiği için 1 tane oluşturup yoluna devam edecektir. Ben MBR diskte 4 bölümün tamamını kullanarak Triple Boot kurulumu gerçekleştirmiştim.
Ama denediğim Windows 7 de benim di hatta disk durumu aynıydı onda 5 tane oluyordu toplamada

Yani ben kurulum yaparken yine standart bir kurulum yapacağım öylemi

Yani ben yine standart bir kurulum yapacağım doğru mudur?

Ama denediğim Windows 7 de benim di hatta disk durumu aynıydı onda 5 tane oluyordu toplamada
Evet, zaten kali kurarken soruyor olması lazım windowsun yanına kurayım mı diye.

Evet, normal kurarmış gibi devam edebilirsiniz.
1590400157394.png

MBR üzerinde 4'ten fazla disk yapmaya çalıştığınızda bu şekilde bağlı gözükür. Yeşil çerçeve tek bölüm gibi davranır. Bu da 4'ten fazla disk yapmanızda bir sorun yok demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı