Kali Linux zararı var mı?

Çoğu kişi "heçkır" olmak için linux'u hiç anlamadan kali linux gibi işlere bulaşıp işletim sistemini yanlışlıkla silebiliyor, yanlış disklere format atabiliyor. Tecrübe kazanmanız açısından sanal makineye kurup ardından gerekirse işletim sistemi olarak kullanmanızı öneririm.

Linux'a özgü bir durum değil bu. System32'i silmeye çalışan da çok kişi oldu döneminde. Linux kullanmasına bir lafım yok. Kali Linux'ta hiçbir şey öğrenmeden yapabilecekleri rahatsız edici sadece. Dos atabilir, bruteforce saldırıları yapabilir veya apktool-finder ile yazılımları crackleyebilir çok bilgi öğrenmeden. Ezberdir bazı şeyler çünkü. Bu rahatsız ettiği için önerdim de çok gömünce yazma gereği duydum :D

Linux'a özgü bir durum değil bu. System32'i silmeye çalışan da çok kişi oldu döneminde. Linux kullanmasına bir lafım yok. Kali Linux'ta hiçbir şey öğrenmeden yapabilecekleri rahatsız edici sadece. Dos atabilir, bruteforce saldırıları yapabilir veya apktool-finder ile yazılımları crackleyebilir çok bilgi öğrenmeden. Ezberdir bazı şeyler çünkü. Bu rahatsız ettiği için önerdim de çok gömünce yazma gereği duydum :D
Bunlar işin pek iyi olmayan yanları. Ama insanlara para kazandıran tarafları da var. Örneğin sızma testi uzmanlığı. (aklıma sadece bu geldi şimdilik)

Bunlar işin pek iyi olmayan yanları. Ama insanlara para kazandıran tarafları da var. Örneğin sızma testi uzmanlığı. (aklıma sadece bu geldi şimdilik)
Temelde aynı şey aslında. Tek farkı bunun yetkililerce bilinip, dava edilmeden yetkililer tarafından bilerek saldırı yapılması-yaptırılması ama öğrenirken direkt bunu yapamaz illa kurban siteler olacak ki bunlar kişisel blog tarzı olanlar olur, diğerlerine yapılmayacağını biliyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı