Kali Linux'da internete bağlanamıyorum

Dontdoclap

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dağıtıcımı Ubuntu yerine Kali Linux ile değiştirdim. Kurulumu bitirdim Kali documentary e ulaşabilmek için internet bağlantımın olması lazımdı ama bir türlü grafikel arayüzde internete bağlanamadım. Şifremin doğru olmasına rağmen network connection has been disconnected hatasını alıyordum. İnternetdeki çözümlere baktım ve networkmanager. Conf isimli dosyadan false yazan yeri true ile değiştirdim. Networkmanageri yeniden başlattım ama sorun gene aynı. Çözüm bulan var mı? Not: Bu işlemleri root modunda yaptım. (sudo bash)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dağıtıcımı Ubuntu yerine Kali Linux ile değiştirdim. Kurulumu bitirdim Kali documentary e ulaşabilmek için internet bağlantımın olması lazımdı ama bir türlü grafikel arayüzde internete bağlanamadım. Şifremin doğru olmasına rağmen network connection has been disconnected hatasını alıyordum. İnternetdeki çözümlere baktım ve networkmanager. Conf isimli dosyadan false yazan yeri true ile değiştirdim. Networkmanageri yeniden başlattım ama sorun gene aynı. Çözüm bulan var mı? Not: Bu işlemleri root modunda yaptım. (sudo bash)

NAT network mu,bridge network mu seçili? VirtualBox'un ağ sürücülerini Aygıt Yöneticisi'nden kapatıp açmayı deneyin. Bridged(köprülü) ağ varsa NAT networke dönüştürün. Bu çözümler olmazsa VirtualBox'u silip yeniden kurun. Sanal makineler etkilenmez.

NAT network mu, bridge network mu seçili? VirtualBox'un ağ sürücülerini Aygıt Yöneticisi'nden kapatıp açmayı deneyin. Bridged(köprülü) ağ varsa NAT networke dönüştürün. Bu çözümler olmazsa VirtualBox'u silip yeniden kurun. Sanal makineler etkilenmez.

VirtualBox kullanmıyorum. Taşınabilir hard diske kurulu.

Geri
Yukarı