Kali Linux'da IP'im 10 ile başlıyor ama CMD'den baktığımda IP'im 192 ile başlıyor

ANON1M

Hectopat
Arp spoof saldırısını kendi üstümde deneyerek öğrenmeye çalışıyorum ama yapamıyorum. Kali Linux'da IP adresim 10 ile başlıyor ama CMD'de 192 ile başlıyor yardımcı olur musunuz arp spoof saldırısı yapamıyorum (kendime).

Çözüm
Sanal makine üzerinden kullanıyorsanız. Ağ bağdaştırıcı ayarını "NAT"tan Bridge'e çevirin.

Tahmin ettiğim gibi VM.

1599844242593.png

Ayarlardan Ağ > Suna takıldı > Köprü Bağdaştırıcısı.
Modemimin ıp'side 192 ile başlıyor DHCP'nin ne olduğunu anlatır mısınız bilmiyorum.

Bu güzel makaleyi okumanı tavsiye ederim.

Kali üzerinde IP yapılandırman statik olmasın.
Şuan da 10'lu başlayan ip ile modem arayüzüne veyahut internete çıkabiliyor musun? Kali daha çok siber güvenlik işleri için kullanıldığından dolayı bu tarz maskelenmiş ip de verilebiliyor.

Sanal makine üzerinden kullanıyorsanız. Ağ bağdaştırıcı ayarını "NAT"tan Bridge'e çevirin.

Tahmin ettiğim gibi VM.

1599844242593.png

Çözüm
Kali'nin IP adresi sizin bilgisayarınızda oluşturulan bir sanal ağ üzerinden verilir. IP adresi bu yüzden 10 ile başlamakta.
Ana makineye ise modem IP adresi atamakta. Bu da 192 ile başlıyor. @The Anorak'nin yazdığı gibi ayarı düzeltirseniz, hem Kali hem ana makine 192 olarak gözükür.

Tahmin ettiğim gibi VM.

Eki Görüntüle 664932

Çok teşekkür ederim sorunum çözüldü sağ olun.

Tahmin ettiğim gibi VM.

Eki Görüntüle 664932

Mesajınızı en iyi mesaj olarak belirtmek istiyorum nasıl yapacağım.

Geri
Yukarı