Kali Linux'ta format USB'si nasıl yapılır?

Eğer siber güvenlik öğrenmek için kullanıyorsan bence windows işletim sistemi kur ve kaliyi sanal makinada kullan.Ha eğer mesleğin buysa ana işletim sistemi olarak kullanabilirsin.
Soru için şurda baya güzel anlatılıyor linux işletim sistemleri için:

Format USB'si nedir?

İçinde işletim sistemi olan USB. Millet daha kolay anlasın diye öyle yazdım.

Ventoy ile USB'ye Kali'yi yazdırabilirsiniz.

Ventoy ile hazırladım ama indirdiğim ISO'yu direk USB'nin içine mi atmalıyım. Çünkü indirip direk içine attım. PC'ye taktığımda USB'yi hata verdi. Bunun sebebi işletim sistemini indirirkenki bir hatamı yoksa ISO'yu direk USB'nin içine sürükleyip bıraktığım için mi?

Eğer siber güvenlik öğrenmek için kullanıyorsan bence Windows işletim sistemi kur ve kaliyi sanal makineda kullan. Ha eğer mesleğin buysa ana işletim sistemi olarak kullanabilirsin.
Soru için şurada bayağı güzel anlatılıyor Linux işletim sistemleri için:

Tavsiyeleriniz ve yardımınız için teşekkürler. Gönderdiğiniz kaynağada bakacağım hemen sağ olun.

Son düzenleme:
İçinde işletim sistemi olan USB. Millet daha kolay anlasın diye öyle yazdım.

Ventoy ile hazırladım ama indirdiğim ISO'yu direk USB'nin içine mi atmalıyım. Çünkü indirip direk içine attım. PC'ye taktığımda USB'yi hata verdi. Bunun sebebi işletim sistemini indirirkenki bir hatamı yoksa ISO'yu direk USB'nin içine sürükleyip bıraktığım için mi?

Tavsiyeleriniz ve yardımınız için teşekkürler. Gönderdiğiniz kaynağada bakacağım hemen sağ olun.

Kali'yi canlı olarak USB'den kullanmaktan bahsediyorsanız bu biraz farklı yapılıyor.

Kali'yi canlı olarak USB'den kullanmaktan bahsediyorsanız bu biraz farklı yapılıyor.

Yok hocam Kali ana OS olarak kurulu. Bende USB'ye Ventoy yükledim ve PC'ye Windows 11 yükleyip sürükleyip USB'ye bıraktım daha sonra PC'yi restart yaptım USB takılı iken. Ama hata verdi. Bu arada Secure Boot kapalı ve açılmıyor. Açmaya çalışınca bir şeyler istiyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20230302_112754.jpg
    IMG_20230302_112754.jpg
    76,6 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20230302_061448.jpg
    IMG_20230302_061448.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 29
Ama hata verdi. Bu arada Secure Boot kapalı ve açılmıyor. Açmaya çalışınca bir şeyler istiyor.
Secure boot'u setup moduna almissiniz. Mevcut anahtarlari silip kendi anahtarlarinizi yuklemeye hazir hale getiriyor. Anahtarlari fabrika ayarlarina geri dondurmeye yarayan bir secenek bulup geri getirmeniz gerekiyor.

Secure Boot'u setup moduna almissiniz. Mevcut anahtarlari silip kendi anahtarlarinizi yuklemeye hazir hale getiriyor. Anahtarlari fabrika ayarlarina geri dondurmeye yarayan bir secenek bulup geri getirmeniz gerekiyor.

Sağ olun teşekkürler. Artık açılıyor ama yine hata veriyor yukarıdaki attığım resimlerden siyah ekran olan hata gelmeye devam ediyor. Tam Ventoy'un GRUB ekranı açılıyor Windows 11'e tıklıyorum hemen sonra bu geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı