Çözüldü Kali Linux'ta MAC adresi nasıl değiştirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KangalSucuk

Centipat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
MSI RTX 3060 12 GB OC EDITION
16 GB GSKILL RAM(8x2)
1 TB Samsung EVO 980
GIGABYTE A520M K
POWER BOOST VK-P1882B 650W
Meslek
Öğrenci
Merhaba, konudan da gördüğünüz üzere Kali Linux işletim sisteminde macchanger yardımıyla adresimi değiştiriyorum fakat internete giriş sağlayamıyorum. Ne yapmalıyım?

Çözüm
Hocam, sorunun aynısını yaşadım VirtualBox ayarlarından normal NAT yapınca sorun düzeldi.

a.png

Ayrıca direkt Mac değiştirince de oluyor bende cihazı pasife almam falan gerekmiyor.
Herhangi bir error görüntüsü vesaire yok eklenip azalan bir şey göremedim. iwconfig nedir?

lo no wireless extensions.

eth0 no wireless extensions.
yazıyor.

Lo no Wireless extensions.

ETH0 no Wireless extensions.
Yazıyor.

Kablosuz eklentinin olmadığını söylüyor bu normal bir şey de acaba Mac değiştirince Windows'ta internet gidiyor mu?

Ayrıca Ethernet'in MAC adresini değiştiriyorsunuz fakat Kali interneti sanal makine üzerinden alıyor belki o ayarlara bakmak gerekebilir.

Daha önce sanal makinede kullanmadığım için çok bir yorum yapamıyorum.

Anladım, Windows'ta bir sorun hayır yok. Kali sanal makina üzerinden alıyor bu doğru. Fakat eğer bu eth0'ı ifconfig eth0 down yaparsam kapanıyor. İnternet normalde de kesiliyor.

Hayır, Windows'ta hiçbir şekilde internetim kesilmiyor. eth0'ın ayarlarıyla oynadığımda sadece Kali'de değişiklikler oluyor.

Hayır, Windows'ta hiçbir şekilde internetim kesilmiyor. ETH0'ın ayarlarıyla oynadığımda sadece Kali'de değişiklikler oluyor.

VirtualBox ayarlarından Kali'nin ağ kısmına girip köprüden NAT ağına çekin tabii önce Kali'yi kapatın. Köprü modunda Windows'un IP'si ile aynı oluyor ama NAT ağında farklı oluyor.

Zaten NAT'da, köprüde değil. Köprü bağlantısında da aynı durum oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı