Çözüldü Kali Linux'ta Wi-Fi çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aztech07

Centipat
Daha fazla  
Kali Linux'u başarılı bir şekilde kurdum ama kablosuz ağ kısmına geldiğimde "aygıt yönetilmiyor" hatası alıyorum. Yani hiçbir şekilde Wi-Fi kullanamıyorum, CMD'den *networkmanager restart* komutu dahil birçok komut girdim ama olmuyor. İllaki Wi-Fi adaptörü mü kullanmam lazım?

Dosya Ekleri

• 20230405_220702.jpg
    20230405_220702.jpg
    88,3 KB · Görüntüleme: 103
Çözüm
Geri dönüş uzun sürmüş olabilir Kali'yi ben dün silip Ubuntu kurmuştum ama tekrardan Kali'ye trigger'landım.
Managed = false kısmını true yapmam lazım ama dosya ya erişemiyorum erişim engelleniyor diyor. Dosya yı düzenleyemiyorum da salt okunur olduğu için.
False kısmını true yapınca 2.fotoğraftaki hatayı veriyor.

Terminale:nano /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf yazın ve o kısımdan değiştirmeyi deneyin true yazınca ctrl+s ve ardından da ctrl+x yapın.

Olması lazım.

Not: Terminalde root yetkiniz olsun. Olup olmadığından emin değilseniz kodun başına sudo ekleyin.
Kali Linux'u başarılı bir şekilde kurdum ama kablosuz ağ kısmına geldiğimde "aygıt yönetilmiyor" hatası alıyorum. Yani hiçbir şekilde Wi-Fi kullanamıyorum, CMD'den *networkmanager restart* komutu dahil birçok komut girdim ama olmuyor. İllaki Wi-Fi adaptörü mü kullanmam lazım?

Hocam, kurulumda hata aldınız mı, simple-cdd'de takılı falan kaldı mı?

Öncelikle "CMD" Windows'un terminalidir.
Linux'ta buna özel bir isim verilmemiş, terminal, komut satırı vb. isimler kullanılır, mesela ben "terminal" derim çünkü hoş ve havalı durduğunu düşünüyorum.

Terminali açıp, cat /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf komutunu girin ve ekranın fotoğrafını atın.

Son düzenleme:
Hocam, kurulumda hata aldınız mı, simple-cdd'de takılı falan kaldı mı?

Öncelikle "CMD" Windows'un terminalidir.
Linux'ta buna özel bir isim verilmemiş, terminal, komut satırı vb. isimler kullanılır, mesela ben "terminal" derim çünkü hoş ve havalı durduğunu düşünüyorum.

Terminali açıp, cat /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf komutunu girin ve ekranın fotoğrafını atın.
Geri dönüş uzun sürmüş olabilir kaliyi ben dün silip ubuntu kurmuştum ama tekrardan kaliye trigger'landım.
Managed=false kısmını true yapmam lazım ama dosya ya erişemiyorum erişim engelleniyor diyor.Dosya yı düzenleyemiyorum da salt okunur olduğu için.
false kısmını true yapınca 2.fotoğraftaki hatayı veriyor.

Dosya Ekleri

• 20230406_231659.jpg
    20230406_231659.jpg
    104,9 KB · Görüntüleme: 96
  • 20230406_232818.jpg
    20230406_232818.jpg
    355 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleme:
Geri dönüş uzun sürmüş olabilir Kali'yi ben dün silip Ubuntu kurmuştum ama tekrardan Kali'ye trigger'landım.
Managed = false kısmını true yapmam lazım ama dosya ya erişemiyorum erişim engelleniyor diyor. Dosya yı düzenleyemiyorum da salt okunur olduğu için.
False kısmını true yapınca 2.fotoğraftaki hatayı veriyor.

Terminale:nano /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf yazın ve o kısımdan değiştirmeyi deneyin true yazınca ctrl+s ve ardından da ctrl+x yapın.

Olması lazım.

Not: Terminalde root yetkiniz olsun. Olup olmadığından emin değilseniz kodun başına sudo ekleyin.

Çözüm

Olması lazım.

Çok sağ ol, Allah razı olsun, oldu sonunda. Bir restart attım Wi-Fi kullanılabilir şu anda.
Bende çok hakimi değilim Linux'un. Yeni yeni birkaç şey öğreniyorum, gerçi forumlarda gördüğüm kadarıyla son kullanıcı için Kali pek de uygun değilmiş ama öğreniyoruz yavaş yavaş.😃👍

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sağ ol, Allah razı olsun, oldu sonunda. Bir restart attım Wi-Fi kullanılabilir şu anda.
Bende çok hakimi değilim Linux'un. Yeni yeni birkaç şey öğreniyorum, gerçi forumlarda gördüğüm kadarıyla son kullanıcı için Kali pek de uygun değilmiş ama öğreniyoruz yavaş yavaş.😃👍

Ne demek hocam yardımcı olabildiysem, her zaman.

Kali siber güvenlik için kullanıldığı için günlük kullanımda pek uygun olmayabiliyor ben de aktif olarak kullanıyordum ama şu an Mint kullanmaya başladım ve gerçekten Kali günlük kullanım için pek uygun değil.

Ama kullanılabilir tercih meselesi biraz. Şu an Kali, Mint ve Windows 7 tripleboot olarak kullanıyorum.

Sizin için bir Linux tutorialı bırakıyorum, Kali üzerinden anlatıyor ve tamamen Türkçe.

Tutorial: Linux Dersleri | Türkçe Linux Eğitimi

Olması lazım.

Hocam benimle ilerisime geçme şansınız var mi önemli bir konuyu arastiriyordum birkaç gün Kali'ye girmeyince Kali'ye gireyim dedim hata verdi ve tekrardan yükledim Windows kullanılabilir ağı görüyor ama VirtualBox görmüyor nano kismina geldim true yaptım kaydedip çıktım yine kullanilabilir bir ag yok dedi yüksek ihtimalle ya VirtualBox ayarlarindan ya da Kali Linux'tan.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-11-26-11-49-34-772_org.telegram.messenger.jpg
    Screenshot_2023-11-26-11-49-34-772_org.telegram.messenger.jpg
    18,8 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_2023-11-26-11-49-33-131_org.telegram.messenger.jpg
    Screenshot_2023-11-26-11-49-33-131_org.telegram.messenger.jpg
    23,9 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_2023-11-26-11-49-30-990_org.telegram.messenger.jpg
    Screenshot_2023-11-26-11-49-30-990_org.telegram.messenger.jpg
    20,7 KB · Görüntüleme: 52

Geri
Yukarı