Kali Linux'ta Wi-Fi sorunu

Sırasıyla:
1) Eğer daha önceden Broadcom sürücülerini yüklemeye çalıştıysanız yaptığınız bütün değişiklikleri geri alın. Eğer bir şey yapmadıysanız bu adımı geçin.

2) "apt update"

3) "update-pciids"

4) Sistemi yeniden başlatın.

5) "apt install bcmwl-kernel-source"

6) Sistemi yeniden başlatın.

[14e4:4358] PCI.ID'li kartınızın sürücü paketi adı "bcmwl-kernel-source" (zaten adımları yazarken belirttiğim gibi). Bunu kurduktan sonra sürcüleriniz de bir eksik olmaması lazım. Diğer işletim sistemlerinde de çalıştığına göre eksik olabilecek şeyin bu olduğunu düşünüyorum.

NOT: Başlarına "sudo" eklemiştim ama zaten Kali Linux'ta root yetkilerine sahip olduğunuz için "sudo" komutunu kaldırdım.

Kod:
root@gizliplayer365-kali:~# apt update
Aynı:  1 http://kali.download/kali kali-rolling InRelease
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor      
Durum bilgisi okunuyor... Bitti    
254 paket yükseltilebilir. Bu paketleri görmek için 'apt list --upgradable' komutunu çalıştırın.

root@gizliplayer365-kali:~# update-pciids
Downloaded daily snapshot dated 2019-12-11 03:15:01

------ Yeniden Başlattım

root@gizliplayer365-kali:~# apt install bcmwl-kernel-source
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor      
Durum bilgisi okunuyor... Bitti    
E: bcmwl-kernel-source paketi bulunamadı

Bide benim internet sorunum yok sadece evin internetini göstermiyor diğer yakındaki ağları gösteriyor.
Modemle alakalı da olamaz mı ?

Frekansla da alakalı olabilir o zaman. Frekansı değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

"bcmwl-kernel-source" paketi Kali Linux'ta yok o zaman. Diğer ağları görebiliyorsanız Wifi sürücülerinizin düzgün olarak çalışıyor olması lazım.

Frekansla da alakalı olabilir o zaman. Frekansı değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

"bcmwl-kernel-source" paketi Kali Linux'ta yok o zaman. Diğer ağları görebiliyorsanız Wifi sürücülerinizin düzgün olarak çalışıyor olması lazım.
Yani modemle alakalı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı