Kali live boot kuramıyorum

Squzy1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Cihazımda halihazırda olan Windows 10'u kaldırmadan Kali Linux kullanmak istiyorum. Sabit sürücümü bölmek yerine USB bellek üzerinden kullanmak istiyorum.
Sitesinden gerekli. ISO dosyasını indirip boot kısmından USB belleği seçtiğim zaman şöyle bir sorun ile karşılaşıyorum.

Minimal bash-like line editing is supported. For the first Word, Tab lists possible command completions. Anywhere else Tab lists possible decive or file completions.

Yardımlarınız bekliyorum.

Hata aldığın ekranın fotoğrafını atabilir misiniz?

ISO'yu nasıl yazdırdınız? Anakartınız UEFI destekliyorsa aşağıdaki ayarlarla yazdırın. UEFI yoksa GPT yerine MBR seçmeniz yeterli.

Dosyalarınız silinmesin istiyorsanız da kalıcı disk bölümünü ayarlayabilirsiniz.

Ekran görüntüsü 2023-10-07 171253.png

Aldığım hata şu şekilde:
1696703305267.png

Rufus ayarlarımda herhangi bir problem yok, sistemim UEFI destekliyor.

Hata aldığın ekranın fotoğrafını atabilir misiniz?

ISO'yu nasıl yazdırdınız? Anakartınız UEFI destekliyorsa aşağıdaki ayarlarla yazdırın. UEFI yoksa GPT yerine MBR seçmeniz yeterli.

Dosyalarınız silinmesin istiyorsanız da kalıcı disk bölümünü ayarlayabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1970026
up

Dosya Ekleri

• 1696701490170.png
    1696701490170.png
    908,5 KB · Görüntüleme: 13
  • aa.png
    aa.png
    83,9 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1970133
Rufus ayarlarımda herhangi bir problem yok, sistemim UEFI destekliyor.
up

USB'ye yazım ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Rufus yerine Ventoy ile deneyebilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ventoy sayesinde buraya kadar gelebildim.
Bu sefer şu şekilde bir sorun ile karşılaştım.
1696754662552.jpeg

USB'ye yazım ile ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Rufus yerine Ventoy ile deneyebilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• 1696754664666.png
    1696754664666.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 16
Persistence Ventoy'la, çalışmıyor olabilir. Normal Live System olarak denediniz mi?

Hemen deneyip sonucu söyleyeceğim.
(Edit) Live System olanlar çalışmıyor fakat normal kurulum yapabiliyorum

Persistence Ventoy'la, çalışmıyor olabilir. Normal Live System olarak denediniz mi?
Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp denedim ama yine de olmadı

up

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı