Çözüldü Kali Rolling indirirken "Başarısız Ağ Hatası"

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Drusilya

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Udemy üzerinden etik hacker kursu alıyorum. İşin indirme kısmına geldiğimde sürekli "başarısız ağ hatası" diyor ve indirme yarıda bitiyor.

Hatam sol alt köşede.

Dosya Ekleri

• 2022-08-03.png
    2022-08-03.png
    209,6 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, Udemy üzerinden etik hacker kursu alıyorum. İşin indirme kısmına geldiğimde sürekli "başarısız ağ hatası" diyor ve indirme yarıda bitiyor.

Hatam sol alt köşede.

Bare Metal sürümünü indirip normal Debian kurulumu yapar gibi kurabilirsiniz.

Buradan Offline installer imajını indirin ve sanal makineyi bu ISO dosyası üzerinden başlatın. İkisi de aynı işlevi görecektir.

Hatam sol alt köşede.
Ben dualboot kullanıyorum. Bendede bu sorun çıkmıştı. Farklı bir adaptör le düzelmişti.
Hangi kursu alıyorsunuz. Ben kurs arayışındaydım. Tavsiye edebileceğiniz kurs var mı?

Hatam sol alt köşede.

Bare Metal sürümünü indirip normal Debian kurulumu yapar gibi kurabilirsiniz.

Buradan Offline installer imajını indirin ve sanal makineyi bu ISO dosyası üzerinden başlatın. İkisi de aynı işlevi görecektir.

Çözüm
Ben dualboot kullanıyorum. Bende de bu sorun çıkmıştı. Farklı bir adaptör le düzelmişti.
Hangi kursu alıyorsunuz. Ben kurs arayışındaydım. Tavsiye edebileceğiniz kurs var mı?

Şu an sadece etik hacker kursuna çalışıyorum, başka birine çalışmadım daha önce.

Bare metal sürümünü indirip normal Debian kurulumu yapar gibi kurabilirsiniz.

Buradan offline installer imajını indirin ve sanal makineyi bu ISO dosyası üzerinden başlatın. İkisi de aynı işlevi görecektir.

Bu işle pek alakam yok, dediklerinizin çoğunu anlamadım. Debian, ISO ve aynı işlevi görecektir. Aynı işlevi görecektir, bu ne için geçerli Kali rolling için mi indirme için mi?

Şu an sadece etik hacker kursuna çalışıyorum, başka birine çalışmadım daha önce.

Bu işle pek alakam yok, dediklerinizin çoğunu anlamadım. Debian, ISO ve aynı işlevi görecektir. Aynı işlevi görecektir, bu ne için geçerli Kali rolling için mi indirme için mi?

Attığım linkteki Kali Linux'un ISO dosyası. Sizin indirdiğiniz, VirtualBox'a kurulmuş Kali Linux'un hazır bir imajı. Yani kurulum yapmadan direkt kullanmaya başlıyorsunuz.

Siz .ova uzantılı dosyayı indirirken hata vermesinin nedeni karşı taraftaki sunucu ile alakalı olabilir. Veya sizin internetiniz ile alakalı olabilir. İsterseniz indirmeye çalıştığınız dosyayı telefon ile indirip bilgisayara atmayı deneyin.

Attığım linkteki Kali Linux'un ISO dosyası. Sizin indirdiğiniz, VirtualBox'a kurulmuş Kali Linux'un hazır bir imajı. Yani kurulum yapmadan direkt kullanmaya başlıyorsunuz.

Siz .ova uzantılı dosyayı indirirken hata vermesinin nedeni karşı taraftaki sunucu ile alakalı olabilir. Veya sizin internetiniz ile alakalı olabilir. İsterseniz indirmeye çalıştığınız dosyayı telefon ile indirip bilgisayara atmayı deneyin.

Tamamdır deneyeceğim, sağ ol.

Etik hacker kursu Atıl hocanın kursu mu?

İndirme tamamlandı, zaten araştırdığıma göre dosyayla ilgiliymiş. Teşekkür ederim.

Etik hacker kursu atıl hocanın kursu mu?

Evet.

Geri
Yukarı