Kaliforniya’da ikinci silahlı saldırı şoku: Çinli çiftçi arkadaşlarını vurdu

Arabada torpidoya ehliyetini almak için ulaşsan "acaba polis beni vurar mı?" diye düşünen insanlar bile vardır oralarda.
Başarısız toplum diyelim en iyisi.
Belki bana inanmayacaksın fakat bu dediğin şeyin uyarısını tüm seyahat acenteleri yapıyor. 🤣

Gitmeden önce bana yapılan polisle ilgili uyarıları söyleyeyim;

1. Polis durdurursa ellerini direksiyonun üzerinde tutun ve komut olmadığı sürece çekmeyin, komut gelirse de "May i?" diyerek niyetinizi belli edin.
2. Hiçbir şekilde polis komut vermeden kimliğinizi göstermek için eliniz ceplerinize götürmeyin, elleriniz hep dışarıda olsun.
3. Polisle iş birliği yapın.

Belki bana inanmayacaksın fakat bu dediğin şeyin uyarısını tüm seyahat acenteleri yapıyor. 🤣

1. polis durdurursa ellerini direksiyonun üzerinde tutun ve komut olmadığı sürece çekmeyin, komut gelirse de "may i?" diyerek niyetinizi belli edin.
2. hiçbir şekilde polis komut vermeden kimliğinizi göstermek için eliniz ceplerinize götürmeyin, elleriniz hep dışarıda olsun.
3. polisle iş birliği yapın.

Amerikalı aynasız da anlatıyor anılarını falan çok ilginç bir yer cidden.

1. Polis durdurursa ellerini direksiyonun üzerinde tutun ve komut olmadığı sürece çekmeyin, komut gelirse de "May i?" diyerek niyetinizi belli edin.
2. Hiçbir şekilde polis komut vermeden kimliğinizi göstermek için eliniz ceplerinize götürmeyin, elleriniz hep dışarıda olsun.
3. Polisle iş birliği yapın.
Başarısız toplum işte, ne yapacaksın? 😂

Suç oranı düşük eyaletler harici çok sıkıntılı bir yer. Canı sıkılan sağa sola sıkıyor veya polisle çatışmaya giriyor tabii polisler acımıyor anında ahirete gönderiyorlar.

Amerikan polisi gerçekten hem çok beceriksiz, hem ruh hastası hem de korkak. Yahu karşılarında psikotik sorunu olan kadın var yani deli bildiğin, kadının elinde bıçak var. Polisler en az 15 kişi, köpekler vs. Çatır çatır kadını vurdular. Başka bir olayda otistik veya zeka geriliği olan bir çocuğu vurmuşlardı komutlara uymadı diye. Yahu elin ayağın yok mu? Bu kadar mı kabag.tsünüz, kadını, çocuğu, silahsızı o kadar polis vurmadan etkisiz hale getiremiyorlar. Başka bir olayda aracının içindeki adama kimlik sordu polis, adamda yandaki cüzdanına uzandı ve polis delik deşik etti. Tam bir "WTF" durumu yani. Başkalarının özel arazisine giripte, araziyi koruyan köpekler saldırınca köpekleri vurma olaylarını saymıyorum bile.

Amerikan polisi gerçekten hem çok beceriksiz, hem ruh hastası hem de korkak. Yahu karşılarında psikotik sorunu olan kadın var yani deli bildiğin, kadının elinde bıçak var. Polisler en az 15 kişi, köpekler vs. çatır çatır kadını vurdular. Başka bir olayda otistik veya zeka geriliği olan bir çocuğu vurmuşlardı komutlara uymadı diye. Yahu elin ayağın yok mu? Bu kadar mı kabag. TS'ünüz, kadını, çocuğu, silahsızı o kadar polis vurmadan etkisiz hale getiremiyorlar. Başka bir olayda aracının içindeki adama kimlik sordu polis, adamda yandaki cüzdanına uzandı ve polis delik deşik etti. Tam bir "wtf" durumu yani. Başkalarının özel arazisine giripte, araziyi koruyan köpekler saldırınca köpekleri vurma olaylarını saymıyorum bile.

Arabada cüzdanına uzanan kişinin vurulduğu görüntüleri atabilir misin? Kaynağını merak ettim.

Manavdan elma alır gibi silah alınan bir ülkede polisin yetkileri yüksek olmalı, inisiyatif yapılacak bir durum maalesef yok ortada. Uzlaşmaya giden hiçbir kişiye de şiddet uygulamıyorlar. Evet, kötü polisler var ama bir o kadar da iyi polisler mevcut, mesela george Floyd olayında ki polisler bana kalırsa idam bile edilmeliler.

Ancak öyle videolar var ki ne kadar sakin ne kadar uzlaşmacı dediğin adam bile bir anda silahına davranıp polisi öldürüyor, üstelik öyle bahçelere girip de "şu köpeği bir kurşunlayalım." diye bir şey yok, yasal olarak hakları yok, köpekleri aşırı bir durum olmadığı sürece sadece teaser yoluyla etkisiz hale getiriyorlar. Sana bir video atayım. Tam verdiğin örneğin tersi. düzinelerce kez agresif köpeğini çekmesi için adamla konuşuyor, dakikalar boyunca uyarıyor. Köpeğin saldırmaya çalışmasına rağmen silahına davranmıyor (ki böyle bir durumda davranabilir.) En sonunda köpeği sadece teaseliyor.

Amerikan polisi gerçekten hem çok beceriksiz, hem ruh hastası hem de korkak. Yahu karşılarında psikotik sorunu olan kadın var yani deli bildiğin, kadının elinde bıçak var. Polisler en az 15 kişi, köpekler vs. Çatır çatır kadını vurdular. Başka bir olayda otistik veya zeka geriliği olan bir çocuğu vurmuşlardı komutlara uymadı diye. Yahu elin ayağın yok mu? Bu kadar mı kabag.tsünüz, kadını, çocuğu, silahsızı o kadar polis vurmadan etkisiz hale getiremiyorlar. Başka bir olayda aracının içindeki adama kimlik sordu polis, adamda yandaki cüzdanına uzandı ve polis delik deşik etti. Tam bir "WTF" durumu yani. Başkalarının özel arazisine giripte, araziyi koruyan köpekler saldırınca köpekleri vurma olaylarını saymıyorum bile.
Üstelik bu kadar dengesiz, ipini koparmış, bir çok farklı ırkın bulunduğu 350 Milyonluk bir ülkede polisin yetkileri iddialı olmazsa o ülke kaosa sürüklenir.

Arabada cüzdanına uzanan kişinin vurulduğu görüntüleri atabilir misin? Kaynağını merak ettim.

Manavdan elma alır gibi silah alınan bir ülkede polisin yetkileri yüksek olmalı, inisiyatif yapılacak bir durum maalesef yok ortada. Uzlaşmaya giden hiçbir kişiye de şiddet uygulamıyorlar. Evet, kötü polisler var ama bir o kadar da iyi polisler mevcut, mesela george Floyd olayında ki polisler bana kalırsa idam bile edilmeliler.

Ancak öyle videolar var ki ne kadar sakin ne kadar uzlaşmacı dediğin adam bile bir anda silahına davranıp polisi öldürüyor, üstelik öyle bahçelere girip de "şu köpeği bir kurşunlayalım." diye bir şey yok, yasal olarak hakları yok, köpekleri aşırı bir durum olmadığı sürece sadece teaser yoluyla etkisiz hale getiriyorlar. Sana bir video atayım. Tam verdiğin örneğin tersi. düzinelerce kez agresif köpeğini çekmesi için adamla konuşuyor, dakikalar boyunca uyarıyor. Köpeğin saldırmaya çalışmasına rağmen silahına davranmıyor (ki böyle bir durumda davranabilir.) En sonunda köpeği sadece teaseliyor.

Çok video var benim dediğim şekilde. Özellikle polisin komutlarını anlamayacak zihinsel sorunları olanları vurdukları (zihinsel engelli olduğunu bildikleri halde) bir sürü olay var. Karşılarındaki kişinin silahsız olduğuna %100 emin oldukları halde ateşli silahla vurdukları sayısız olay var. Hatta şöyle söyleyim, ABD'de çırılçıplak soyun, elinde hiçbirşey olmasın git polise kafa göz dal. Polis direkt vurur seni. Silahın olmadığını gördüğü halde. Hatta deli ol, ve deli olduğunuda bilsin polis yine sonuç değişmez. Çatır çatır çoluk çocuk dinlemeden, yaşı küçükse büyültüp (yetişkin olarak yargılama), cezai ehliyeti yoksa, var raporu verip milleti idam ettikleri eyaletleri olan bir ülkeden bahsediyoruz.

Geri
Yukarı