Kalite mi performans mı?

ZeuSandPanda

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Şu anda elimde 2015 yılında alınmış giriş seviyesi bir laptop var. Artık yeni bir laptop almanın zamanı geldi ancak kafam çok karışık.

Piyasada en ucuza alınabilecek markalar Monster ve Casper Excalibur gibi duruyor. Bu markalar beni korkutuyor özellikle de Monster. Şikayetvar'dan okuduğuma göre galiba markası belli olmayan bir anakart kullanıyor ve maalesef arızalanabiliyor. Casper içinse kime sorsam kesinlikle uzak dur deniliyor.

Bu durumda ASUS, Lenovo vb. markalara yönelmem daha mı doğru olur? Markalarla ve cihazlarıyla yaşadığınız deneyimleri anlatarak yardımcı olursanız sevinirim.

Ne almalıyım?

Bütçe: 7000 TL.

Bilgisayar:ACER Nitro N50-110 Amd Ryzen 5 3500 8gb 1tb Gtx1650 4gb Freedos Dg.e1fem.009 | Trendyol

Laptop:ASUS FX505GT-BQ008T 15.6" i5-9300H 8GB 256GB PCIE SSD FHD Win10 Gaming Laptop Siyah

Laptop biraz pahalı oldu kusura bakma.
Bir tane daha buldum

Beni en çok korkutan o. 2 sene sonra anakart elimde kalırsa tekrar yeni bir laptop parası vermek istemiyorum.

Her markada sorun olabilir; üretim hatası, kronik sorun veya tasarım-mühendislik hatası gibi... Monster'da bu tip sorunlar adet haline gelmiş artık, her modelde piksel sorunu-kalitesiz kasa ve anakart-pilde şişme-klavye ve dahili mouse ısınması gibi türlü türlü sorunları var. Sorun yaşamayan kişi sayısı, toplam Monster alanların ancak %25'ini oluşturuyor. İnternetten amatör bir araştırma ile markanın ne denli dandik bir firma olduğunu anlayabilirsiniz...

GHocam her 7k olan laptobu atmasanız bu ikiside çöp.

@Hiken doğru okumamışsınız ki?
HP'ye adı duyulmamış marka demedim ben, o dandik no-name Çin'li markalara dedim.

@189454 dediğinden bir şey anlamadım.

Kavga ortamı yaratmak yerine ürün önerseniz hani?

Arkadaşı bilemem ancak benim kavga çıkarmak değil sadece Omen'in kötü olmadığını savundum.

Geri
Yukarı