SSD Performans Yükseltir mi?

RAM 6'yi calistiriyorsa ( 4+2 ) 8'i de ( 4+4) calistiracaktir. Ama onu sona birakin. Butce kisintisi oldugunu dusunerek yaziyorum. SSD icin de Adata ve James Donkey icin iyi konusulmuyor. Sikinti cikarabilir. Ben ikisini de kullandim sorunla karsilasmadim ama genele bakmak lazim. e-GPU dusunurseniz de iyi arastirin. Satin alma yapmadan forumdaki konulara da bakin. Deneyen insanlarin tecrubelerinden faydalanin.

RAM 6'yi calistiriyorsa ( 4+2 ) 8'i de ( 4+4) calistiracaktir. Ama onu sona birakin. Butce kisintisi oldugunu dusunerek yaziyorum. SSD icin de Adata ve James Donkey icin iyi konusulmuyor. Sikinti cikarabilir. Ben ikisini de kullandim sorunla karsilasmadim ama genele bakmak lazim. e-GPU dusunurseniz de iyi arastirin. Satin alma yapmadan forumdaki konulara da bakin. Deneyen insanlarin tecrubelerinden faydalanin.
Hocam bütçe dememin sebebi sene sonuna doğru yeni notebook almayı planlıyorum o yüzden öyle dedim. SSD önerdi bugün pcyi temizleyen kişi ondan konu açtım.

SATA SSD'lerde SanDisk, Samsung ve Adata gibi markalar başı çekiyor. RAM'ler için de anakartın kaç GB ve MHz DDR kaç RAM desteklediğini bilmek gerek.
Doğru yerleri mi görsel attım hocam?
3-4 ay icin yatirim yapmayin. Paranizi o makineye saklayin derim.
Benimde aklımda o var. Eğer ssd takmam cs go felan oynarken kasmayı engellemeyecek fpsden aman aman bir etki yapmazsa almayayım diyorum.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    1 KB · Görüntüleme: 27
  • 2.PNG
    2.PNG
    952 bayt · Görüntüleme: 24
BIOS'tan SATA3 Support ayarını Enabled yapmayı unutmayın eğer bu ayar varsa.

SSD, sisteminizin açılma süresini oldukça kısaltır. Sadece açılma süresi değil. Yazılım yüklenme sürelerini, oyunlardaki loading ekranlarındaki bekleme sürelerini vb. kısaltarak biraz daha rahatlatır. Oyunlardaki FPS'yi dolaylı yoldan etkiler, haritalardaki yüklenme kaynaklı FPS düşüşlerini azaltır.

Mesela Windows, eğer 2 dakikada kendine anca geliyorsa SSD ile 10 saniyede kendine gelebilir. GTA 5, 3 dakikada açılıyorsa 25-30 saniyede açılıyor falan filan.

SSD olarak, Crucial BX500 öneririm. Gigabyte SSD'leri de öneriliyor. Bütçeniz varsa Samsung bu işin bir numaralarından birisi.

James Eşek, Adata SU630/SU650, Toshiba OCZ ve SanDisk SSD Plus ürünlerine bulaşmayın. Aynı şekilde WD de önerilmiyor.

Son düzenleme:
BIOS'tan SATA3 Support ayarını Enabled yapmayı unutmayın eğer bu ayar varsa.

SSD, sisteminizin açılma süresini oldukça kısaltır. Sadece açılma süresi değil. Yazılım yüklenme sürelerini, oyunlardaki loading ekranlarındaki bekleme sürelerini vb. kısaltarak biraz daha rahatlatır. Oyunlardaki FPS'yi dolaylı yoldan etkiler, haritalardaki yüklenme kaynaklı FPS düşüşlerini azaltır.

Mesela Windows, eğer 2 dakikada kendine anca geliyorsa SSD ile 10 saniyede kendine gelebilir. GTA 5, 3 dakikada açılıyorsa 25-30 saniyede açılıyor falan filan.

SSD olarak, Crucial BX500 öneririm. Gigabyte SSD'leri de öneriliyor. Bütçeniz varsa Samsung bu işin bir numaralarından birisi.

James Eşek, Adata SU630/SU650, Toshiba OCZ ve SanDisk SSD Plus ürünlerine bulaşmayın. Aynı şekilde WD de önerilmiyor.
cevap için teşekkürler hocam. ssd takacağım zaman enable yapmam gerek değil mi? önerdiğiniz markalardan herhangi bir modeli bütçeme uygun alabilirim sanırım uyumlu olur hepsi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı