Kaliteli 650W 80+ Gold PSU arıyorum

DULBIRAKAN

Hectopat
RTX2060 Super Windforce OC 8 GB ekran kartı.
Ryzen 7 2700X işlemci.
B450M S2H anakart.
XPG 512 GB SX8200 PRO M.2 SSD.
G.Skill 2x8GB 3200MHz 16CL Dual kit RAM.
Bu sistemi besleyen en az 650 veya 700W 80+ Gold bir PSU arıyorum bilindik ve güvenilir bir marka olması gerekiyor. Bana anlık olarak çıkabildigi güç degeri yerine sürekli verdigi güç degeri lazım. 12Volt hattında verebildigi yüksek amper, güç degeri önemliymiş bu konularda. Bilgisayar bileşenlerini koruyan, elektirik kesintileri, düşük akım veya yüksek akım sigortaya sahip olması gerekiyormuş. Bu özellikleri taşıyan bir PSU var mı? Ben pek anlamıyorum ama yaptığım araştırmalara göre uzun ömürlü bir sistem için bu özellikleri taşıyor olması gerekiyormuş arkadaşlarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ürün Gold değil ama bakabilirsin;

Bütçen yetiyorsa buna bakabilirsin;

Bütçem PSU için 500TL.
Bu ürün Gold değil ama bakabilirsin;

Bütçen yetiyorsa buna bakabilirsin;

Bu tam modüler ne demek oluyor ve bahsettigim özellikleri taşıyor mu bu linkteki PSU'lar.

Yani böyle 600 veya 700TL degerinde de olabilir ama indirime girmesini bekleyip alacağım yani acelem yok yani 300 veya 400E düşmesini bekleyip alacağım yeter ki yukarda bahsettigim özellikleri taşıyor olsun çünkü inanın ben hiçbir şey bilmiyorum bu konuda çok cahilim.

Fazlasıyla yeterli olacaktır.

Peki bu bahsettigim özellikleri taşıyor mu gerçekten bu kadar sıkbogaz etme sebebim uzun soluklu olmasını istedigim için böyle yani kasayı dizdikten sonra ufak bir hatadan dolayı her şeyin çöp olmasından korkuyorum.
Önerilen Seasonic focus Plus çok kaliteli.

Yukarda bahsettigim özellikleri taşıyor mu peki ve link atabilir misiniz rica etsem.

Bütçem PSU için 500TL.
Bu tam modüler ne demek oluyor ve bahsettigim özellikleri taşıyor mu bu linkteki PSU'lar.

Modüler güç kaynaklarında, güç kablolarının yalnızca gerekli olanları kullanılır. Diğerleri sökülüp takılabilir olduğundan dolayı çıkarabilirsiniz. Kablolama kolaylığı sağlar ve daha iyi bir görüntü sunar. Tam modüler olanlarda bütün çıkışlar sökülüp takılabilir iken yarı modüler olanlarda sistemin çalışması için mecburi olanlar (24-pin CPU bağlantısı gibi) sabit iken diğerleri sökülebilirdir. Örneğin, 4 adet SATA güç çıkışı var olsun. Siz sadece 1 tane SATA disk kullandınız. Hadi diyelim ki bir de fan takmak için 1 tane daha kullandınız. Diğer 2 SATA kablosunu çıkarıp kutusuna koyabilirsiniz.

Asıl meseleye gelirsek, paylaştığınız sisteme herhangi bir 80+ verimlilikte güç kaynağı yeter. Gold olanına gerek yok. Düz 80+ veya bronze olabilir. Yukarıda paylaşılmış Gigabyte PSU yeterlidir. Bu 80+ ibaresi cihazın verimliliğini gösterir. Çıkış gücü/giriş gücü oranının en az %80 olduğu garantisi demek gibi düşünülebilir.

Gönlünüzden geçen yarı/tam modüler veya gold sertifikalı ise kesenin ağzını açmanız gerekecek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı