Kaliteli ağ güçlendirici önerisi

Paylaşmış olduğum RE305 ve RE650 modelleri sizin attığınız RE300 cihazında olduğu gibi OneMesh olarak biliniyor ve Mesh olarak kullanılmaktadır.
Teknoloji cahili olarak insanlara damga vurmak kolay gibi gözükebilir ancak ön yargı ile yaklaştığınız sürece siz kaybeden olursunuz.
Kaybettiğim bir şey yok. Haksız olmak toplumumuzda kabul edilebilir noktada görülmediği için, haklı çıkabilmek adına markaların reklam sloganlarını paylaşıyorsunuz.

Sizin ilettiğiniz siteler üzerinden hatalı bilginizi düzeltmeye zevkle devam ediyorum. İlettiğiniz iki cihazın da teknik özellikler kısmında yazan tanımlarını iletiyorum.

RE650 Modeli;
1673354557594.png

RE305 Modeli;

1673354607940.png

Gördüğünüz gibi ikiside range extender olarak geçen modeller. Sayfada 'Mesh' kelimesini aradığımızda sonuç sıfır. Çünkü bu teknolojiyi destekleyen cihazlar değiller. Marka tanıtım görsellerinde pazarlamayı güçlendirmek adına geliştirdiği teknolojilerde 'Mesh' kullanıyor sadece. Ancak cihazlar bunu destekleyen kabiliyette değiller.

Şimdi bir de gerçekten bu teknolojiyi destekleyen cihazların teknik özelliklerine bakalım isterseniz.

Deco X90 Modeli;

1673354726565.png

Benim uzun süredir keyifle kullandığım Deco P9 Modeli;

1673354781225.png

Uzun lafın kısası sizin ilettiğiniz cihazlar bizim bildiğimiz kesintisiz kablosuz veri aktarımını destekleyen cihazlardan değil. Sizi incitmek gibi bir niyetim yok, sadece burada takılan ve insanlara öneriler veren arkadaşlarımın markaların reklam pazarlamalarına dikkat ederek önerilerde bulunmalarını isterim. Az ya da çok insanları masrafa sokuyoruz önerilerimizle. Hayal kırıklığı olsun istemem.

Sevgiler.

Kaybettiğim bir şey yok. Haksız olmak toplumumuzda kabul edilebilir noktada görülmediği için, haklı çıkabilmek adına markaların reklam sloganlarını paylaşıyorsunuz.

Sizin ilettiğiniz siteler üzerinden hatalı bilginizi düzeltmeye zevkle devam ediyorum. İlettiğiniz iki cihazın da teknik özellikler kısmında yazan tanımlarını iletiyorum.

RE650 modeli;
Eki Görüntüle 1628602

RE305 modeli;

Eki Görüntüle 1628603

Gördüğünüz gibi ikisi de range extender olarak geçen modeller. Sayfada 'mesh' kelimesini aradığımızda sonuç sıfır. Çünkü bu teknolojiyi destekleyen cihazlar değiller. Marka tanıtım görsellerinde pazarlamayı güçlendirmek adına geliştirdiği teknolojilerde 'mesh' kullanıyor sadece. Ancak cihazlar bunu destekleyen kabiliyette değiller.

Şimdi bir de gerçekten bu teknolojiyi destekleyen cihazların teknik özelliklerine bakalım isterseniz.

Deco X90 modeli;

Eki Görüntüle 1628605

Benim uzun süredir keyifle kullandığım deco P9 modeli;

Eki Görüntüle 1628607

Uzun lafın kısası sizin ilettiğiniz cihazlar bizim bildiğimiz kesintisiz kablosuz veri aktarımını destekleyen cihazlardan değil. Sizi incitmek gibi bir niyetim yok, sadece burada takılan ve insanlara öneriler veren arkadaşlarımın markaların reklam pazarlamalarına dikkat ederek önerilerde bulunmalarını isterim. Az ya da çok insanları masrafa sokuyoruz önerilerimizle. Hayal kırıklığı olsun istemem.

Sevgiler.

Merhaba, RE305V4 modelinde mesh olmadığı yazılmış sitesinde, sizde bunu belirtmişsiniz ancak ben bu ürünü kullanmaktayım ve TP-Link VR600V3 modemi ile One mesh yapılabilmekte, bağlı cihazlar otomatik olarak modem ve RE305 arasında kendiliğinden geçiş yapmakta. Güçlü bir Cihaz sokaktan bile görüyor (cihaz 5.katta)
Ekran görüntüsü paylaşımında da görüleceği RE305 modeme Mesh şeklinde bağlı ve bir tanede cihaz bağlanmış görünmekte

Dosya Ekleri

• re305.JPG
    re305.JPG
    48,5 KB · Görüntüleme: 20
  • Re3052.JPG
    Re3052.JPG
    64,1 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Merhaba, RE305V4 modelinde mesh olmadığı yazılmış sitesinde, sizde bunu belirtmişsiniz ancak ben bu ürünü kullanmaktayım ve TP-Link VR600V3 modemi ile One mesh yapılabilmekte, bağlı cihazlar otomatik olarak modem ve RE305 arasında kendiliğinden geçiş yapmakta. Güçlü bir Cihaz sokaktan bile görüyor (cihaz 5.katta)
Ekran görüntüsü paylaşımında da görüleceği RE305 modeme Mesh şeklinde bağlı ve bir tanede cihaz bağlanmış görünmekte

Teşekkürler bilgi için. TP-Link markasının geliştirdiği bir teknoloji bu. İsmi One Mesh doğrudur. Ürünleri arasında bir çok cihaz bunu destekler. Açıklama sayfasını aşağıya bırakıyorum.

Bu sistem TP-Link ürünlerinin aynı kablosuz ağ bilgileri tüm eve yaymasını sağlıyor ve kullanımda mesh hissiyatı oluşturuyor kullanıcılara. Ancak bildiğimiz, tanıdığımız mesh sistemlerinde olan cihazların kabiliyetlerinde değiller.

Bu sistem biraz daha markanın farklı ürünleri satın alınmış olsa da daha kolay bir kullanım için tasarlanan bir sistem. Kendi görselleri de bunu destekliyor aslında.

1673504730175.png

Archer AX20 gibi üst seviye bir cihazın RE220(Listede bu cihaz da mevcut) gibi kısmen eski ve daha güçsüz bir cihazla uyum içerisinde çalışmasını sağlıyor. Bu cihazların wifi standartları bile farklı, bu yüzden bir mesh oluşturmaları mümkün değil.

Firma tüm ürünleri aynı ağa bağlamış ne zırvalıyorsun derseniz, OneMesh sistemine dahil edilen ürünlerin tümümün teknik özellikleri ve yeterlilikleri farklı. Sisteme dahil olan ürünlerde 4 antenli modeller olduğu gibi 2 antenli modeller de var örneğin. Wifi 5, wifi 6 olan cihazlar var. Bu durum internet bağlantınızda sizin anlamlandıramadığınız kararsızlıklara yol açacaktır.

Mesh sisteminin tercih edilmesinin sebebi extender, repeater gibi cihazların kararsızlık sorunlarının önüne geçebilen bir örgü ağ sistemi oluşturmaları. Cihazlardan biri 2 antenli wifi 5, diğeri 4 antenli wifi 6 desteklerken teknik olarak bu örgü ağı oluşturamazsınız malesef.

Geri
Yukarı