Kaliteli bir SSD aldıktan sonra yedekleme sadece SSD'ye yapılabilir mi?

Makaleler
45

Merakımdan soruyorum. Bu Samsung gibi SSD'ler sadece bir yerde depolama yapmak mantıklı olur mu?

Ne anlama geldiğini bilmiyorum ama bu SSD 10 TBW yazma ömrü var diyor. Peki bu TBW ne demek?

10TBW ömür çok düşük bir değerdir. Bende FireCuda 530 var 1TB, onun ömrü 1275TBW.

10TBW ömür: SSD 10TB yazma değerine yaklaştığı zaman bozulabileceği anlamına gelir.

10TBW ömür çok düşük bir değerdir. Bende FireCuda 530 var 1TB, onun ömrü 1275TBW.

10TBW ömür: SSD 10TB yazma değerine yaklaştığı zaman bozulabileceği anlamına gelir.
Ben yanlış okudum galiba. Ekte fotoğraf bırakacağım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231101-151555.jpg
    Screenshot_20231101-151555.jpg
    122 KB · Görüntüleme: 18
FireCuda ilk defa duydum. Peki 7 bin TL bu kadar gereksiz mi? Samsung niye az veriyor? Ancak linkteki açıklamaya baktığım zaman uzun ömürlü diye garanti diyor.

Gaming.gen İtopya İncehesap vs hepsini araştırın. Çoğunlukla MLD'ya da Adata Legend serisi saçma sapan SSD'ler satıyorlar. Modartpc kendisi uzun yıllardır FireCuda kullanıyor diye tercih ettim. Çok memnunum. Üzerinde bir de Amazon'dan pasif soğutma kiti alırsanız çok güzel oturur.

Bundan önce Legend 700 kullanıyordum. SSD de DRAM'ın çok önemli olduğunu SSD'lerimi yeniledikten sonra anladım. Bilgisayar çok rahatlıyor.

Samsung neden bu kadar az veriyor bilgim yok açıkçası. Bundan 8-9 yıl önce Samsung marka taşınabilir HDD kullanıyordum. 2016 da bozuldu. Elimde 10 yıllık Seagate FreeAgent GO Flex HDD var. Hala bile bad sector yok. Ama şunu da unutma. Teknoloji işi şans işi. Banttan çıkan her ürün aynı kalitede olmayabiliyor. Örneğin: 4-5 aydır Gamepower kyruse kullanıyorum. 5 kişi birlikte herkes 1 tane aldık. Diğer arkadaşlarım satmak zorunda kaldılar dip ses yüzünden. Ama bendeki üründe hiç dip ses yok. Monster laptoplar da örnek verilebilir bu konuya.

Son düzenleme:
Samsung neden bu kadar az veriyor bilgim yok açıkçası. Bundan 8-9 yıl önce Samsung marka taşınabilir HDD kullanıyordum. 2016 da bozuldu. Elimde 10 yıllık Seagate FreeAgent GO Flex HDD var. Hala bile bad sector yok. Ama şunu da unutma. Teknoloji işi şans işi. Banttan çıkan her ürün aynı kalitede olmayabiliyor. Örneğin: 4-5 aydır Gamepower kyruse kullanıyorum. 5 kişi birlikte herkes 1 tane aldık. Diğer arkadaşlarım satmak zorunda kaldılar dip ses yüzünden. Ama bendeki üründe hiç dip ses yok. Monster laptoplar da örnek verilebilir bu konuya.
Samsung teknoloji devi olarak sayılıyor. Bunca zamana nasıl geldi? Bu kadar az vermesi absürt bir şey.

Haklısınız hocam ama ben teknoloji hakkında çok bilgiye sahip değilim o nedenle kesin hüküm vermem yanlış olur. Elimde 13 yıllık Samsung GTS3850 telefon var ve şu anda onu kullanıyorum. Samsung Galaxy M51 telefonumun bataryası patladı anakartta çatlak oluştu ve kullanılmaz hale geldi. Bu emektar da o zamanlarda beni taşıdığı gibi hala taşıyor. 1600x1200 kalitesinde net fotoğraflar çekebiliyor. Samsung Tab S9 alıp telefon yerine kullanmayı düşünüyorum. (2013-2018 arasında ASUS fonepad7 tablet PC kullanmıştım) eskiden tablet telefon kullandığım için kolay alışırım diye. Durum bu. Samsung'tan bazen çok memnunum. Bazen de hiç memnun değilim. Ortasını bulamadım ya :D

Yeni konular

Geri
Yukarı