Kalitesiz güç kaynağı donanımları yakabilir mi?

enversosa

Decapat
Selam, ATX 400 watt markasını tam olarak bilmediğim bir güç kaynağım var. RX 580 ekran kartını yakabilir mi? Forumda okumuştum ama karta yanlış elektrik verebilir ya da ufak bir elektrik kesintisinde bile kartı yakabilir diye duydum, bu doğru mu? Bir ara benim anakartın ses kartı bozulmuştu ve jak girişleri çalışmıyor, acaba bunlar güç kaynağından mı kaynaklı? Kısa zamanda değiştirilmeli mi yoksa idare eder mi? Bilgilendirirseniz sevinirim iyi sosyaller.

Dosya Ekleri

• IMG_20240413_175101.png
    IMG_20240413_175101.png
    808,2 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Dunyanin en kaliteli guc kaynagini alsan dahi bozulma veya diger parcalari bozma ihtimali her zaman var. Olabildigince kaliteli bir guc kaynagi satin almak bu riskin ihtimalini azaltir. Tabii bu demek degildir ki ucuz guc kaynagi patlar veya kesin sorun yasatir.

Yanlış bilmiyorsam Power Supply'ın Watt değeri - Pcnin içindeki bileşenlerin watt değerleri toplamı yapınca çıkan sonuç en az 40 50 watt olmalı ki ekstra güç çekiminde parçalara zarar vermesin. (Uzun zamandır masaüstü kullanmadım belki 40 50 değil de 30 40 olabilir daha iyi bilen birileri beni de aydınlatırsa sevinirm.)

Yeni konular

Geri
Yukarı