Kalitesiz Ürünü İade Edebilir Miyim?

Mr.Btr

Hectopat
İyi günler bir web sitesinden ayakkabı aldım fakat gelen urun kalitesiz şeffaf kargo ile aldığım için iade alamayacaklarini söylüyorlar degisim icin sectigim ayakkabı ucuz oldugu için aradaki farki da bir dahaki alisverisinizde kullanacaksiniz diyorlar. Bu konuda bilgisi olan var ise beni aydınlatsın eger hakkım var ise parasinda degilim ama tüketici haklarına gideceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şeffaf kargo onları haklı çıkarmaz. Mesafeli satış sözleşmesine göre internetten alınan hijyen ürünleri ve birkaç farklı kategori hariç her şey 14 gün içerisinde iade edilebilir. "Karantina marantina dinlemem Tüketici Hakem Heyetine gider davamı açarım yetmez dolandırıcılıktan suç duyurusunda da bulunurum bu benim hakkım." diyerek adamları darlayın. Çünkü şeffaf kargo mevzusu Instagram butikleri sayesinde ortaya çıktı, kapıda ödemede içinden hıyar çıkmasın diye ikna etmek için böyle başladı. Sonra herkes bunu kullanarak yok iade alamayız şöyleydi böyleydi.

Şeffaf kargo olarak ürün gönderimi yapan e-ticaret siteleri mevcut mu? Umarım instagram butikten ürün almamışsınızdır.

Instagram kullanmasigim icin bilmiyorum internet sitesinden alışveriş yaptim biraz önceki konusmamdan sonra iade alacaklarini belirttiler burada beni ve bu konuyu okuyup yararlanacaklar adina bilgilendirdiginiz icin teşekkür ederim.

Geri
Yukarı