Çözüldü N11 ürünü iade almıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaykaysürenkedi

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
*i5 12500H, RTX3050Tİ,16GB RAM.*
Meslek
Öğrenci
Merhaba N11'den önceki konumdan belli olacağı üzere telefon kulaklığı dönüştürücüsü aldım. Fakat aldığım şey bana uymadı ve tekrar paketleyip iade talebi oluşturduktan 2 gün sonra PTT Kargo'ya verdim.(CUMA günü). Bana dün iade talebi reddedilmiştir diye Gmail geldi. 'Merhabalar İade olarak göndermiş olduğunuz kargo tarafımıza ulaşmadığından dolayı talebiniz Red edilmiştir yarın tekrar talep oluşturmanızı rica ederiz.' mesajını ilettiler. Ben mesajı gördükten sonra tekrar iade talebi oluşturdum. Fakat ben iade kargomun nerede olduğuna bakamıyorum. Kodu PTT Kargo takipten yazıyorum fakat sonuç bulunamadı yazıyor. Ne yapmalıyım? 2.5mm (erkek) to 3.5mm (dişi) ÇEVİRİCİ 4657p DÖNÜŞTÜRÜCÜ ADAPTOR Fiyatları ve Özellikleri bunu aldım. İlk defa alışveriş yaptığım için ne yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Kaykaysürenkedi Burada konuşacağınız yer N11 değil PTT'dir. Gidin konuşun ve kargo numarası ile sorgulama yaptırın. Oradan sonuç almanız lazım, siz normalde iade talebi oluşturduğunuzda satıcının size bir kargo numarası vermesi gerekir. Siz o numarayı -o numaranın geçerli olduğu kargo şirketine giderek- kargo çalışanına gösterirsiniz ve çalışan sistemde çıkan adrese postalar kargoyu. Siz neye göre kargoladınız ürünü?

@NewDAYI
PTT size ürünü teslim ettiğinizde siz bir barkod gibi takip numarası vs yazan bir kağıt veriyor. O elinizde mi?
Elimde evet .
@Kaykaysürenkedi Burada konuşacağınız yer N11 değil PTT'dir. Gidin konuşun ve kargo numarası ile sorgulama yaptırın. Oradan sonuç almanız lazım, siz normalde iade talebi oluşturduğunuzda satıcının size bir kargo numarası vermesi gerekir. Siz o numarayı -o numaranın geçerli olduğu kargo şirketine giderek- kargo çalışanına gösterirsiniz ve çalışan sistemde çıkan adrese postalar kargoyu. Siz neye göre kargoladınız ürünü?
Numarasını verdi ben de onu PTT kargoya verdim. Adreside söyledim. Sonra da bana kağıt verdi.

Numarasını verdi ben de onu PTT kargoya verdim. Adresi de söyledim. Sonra da bana kağıt verdi.
Hocam o zaman suç tamamen PTT kargoda, gidin durumu anlatın hatta kamera kayıtları da vardır bakın deyin. O zaman anlarlar durumu, inşAllah kargonuzu getirirler. Sizden kaynaklanan bir sorun yok o halde.

Hocam o zaman suç tamamen PTT kargoda, gidin durumu anlatın hatta kamera kayıtları da vardır bakın deyin. O zaman anlarlar durumu, inşAllah kargonuzu getirirler. Sizden kaynaklanan bir sorun yok o halde.
Ben şuan Yalova/Esenköy'deyim. Bulunduğum yerde sadece PTT şubesi var. Burada dağıtımları falan o hallediyor. Şimdi ben buraya mı gitmeliyim yoksa Yalova merkezde falan PTT kargo şubesine mi gitmeliyim?

Ben şuan Yalova/Esenköy'deyim. Bulunduğum yerde sadece PTT şubesi var. Burada dağıtımları falan o hallediyor. Şimdi ben buraya mı gitmeliyim yoksa Yalova merkezde falan PTT kargo şubesine mi gitmeliyim?
Öncelikle sizin işlem yaptığınız hangi şube ise ona gidiniz, eğer sonuç alamazsanız merkezde ki ana PTT şubesine gidip durumu anlatınız.

Öncelikle sizin işlem yaptığınız hangi şube ise ona gidiniz, eğer sonuç alamazsanız merkezde ki ana PTT şubesine gidip durumu anlatınız.
Tamam. Ben gidip ne demeliyim ilk defa başıma bir şey geldi. Ne diyeceğimi bilmiyorum.

Arkadaşlar 2.iade talebim onaylanmış ve ürünü başarılı bir şekilde iade etmişim. Teşekkürler yardımlarınız için. Herhalde 1. iade talebine kargo ulaşamadı ve 2. kez başvurduğum zaman ürün mal sahibine ulaşmıştır düşüncesimdeyim.
Not: Kargo şubesine falan gitmeye gerek kalmadan ürün iade olmuş.

Geri
Yukarı