Kalp ağrısı

UbErdoğan

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci.
Şimdi arkadaşlar konuyu anlatayım bende yaklaşık 1 yıldır arada sırada gelen bir kalp acısı var. Sanki böyle kalbime bir bıçak sokuyorlar nefes almaya çalışınca da bıçağı daha da içeri ittiriyorlar. Neyse işte bu durum eskiden haftada bir oluyordu ama son zamanlarda sık sık olmaya başladı. Sebebi nedir bir hastalığım mı var? Bir de şu an yüzüstü yatınca veya sırtüstü yatıp kafamı sağa veya sola çevirince kalbime ağrılar giriyor neden oluyor? Üstelik hiç hareket yapmadığım halde üstümde bir halsizlik var ve kalbim çok hızlı atıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yazıya bakabilirsin. Ergenliğin başlarında bende de bu tarz şikayetler vardı. 1-2 sene aralıklarla aynı sendeki semptomlar gibi bıçak saplanırmışçasına bir ağrı oluşuyordu. Ergenliğin ilerleyen dönemlerinde geçti. Ben doktora gitmedim fakat gitmeni şiddetle tavsiye ederim kalp işi şakaya gelmez.

Hocam o üşüme ve dik durma ile olabilir daha eregenliğe yeni girdi iseniz bende de oluyor du bir aralar sırtımı ağrıttıysam ya da üşüttüysem.Endişelenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.(olacaklardan sorumlu değilim bir doktora gözük) spor yapmayı unutma.

Hocam o üşüme ve dik durma ile olabilir daha eregenliğe yeni girdi iseniz bende de oluyor du bir aralar sırtımı ağrıttıysam ya da üşüttüysem.Endişelenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.(olacaklardan sorumlu değilim bir doktora gözük) spor yapmayı unutma.
Daha da kötüleşmez mi spor yaparsam?

Spor yapın hocam. Hareket iyidir.
Kalp sıkıntısı olan birisi asla ve asla önce doktora gitmeden spor yapmamalı. Basit-kısa yürüyüş hariç efor sarf edecek hiçbir aktiviteyi bu şekilde asla önermeyin. Egzersizin ortasında düşüp ölme riski bile var.
Şimdi arkadaşlar konuyu anlatayım bende yaklaşık 1 yıldır arada sırada gelen bir kalp acısı var. Sanki böyle kalbime bir bıçak sokuyorlar nefes almaya çalışınca da bıçağı daha da içeri ittiriyorlar. Neyse işte bu durum eskiden haftada bir oluyordu ama son zamanlarda sık sık olmaya başladı. Sebebi nedir bir hastalığım mı var? Bir de şu an yüzüstü yatınca veya sırtüstü yatıp kafamı sağa veya sola çevirince kalbime ağrılar giriyor neden oluyor? Üstelik hiç hareket yapmadığım halde üstümde bir halsizlik var ve kalbim çok hızlı atıyor.
Mutlaka kardiyolojiye gitmelisiniz.

Endişelenecek bir şey yok büyük ihtimalle prekordiyal sendromudur. Ergenlikte çok görülür sanıldığı gibi kalbe değil, etrafındaki kaslara ağrı girer bir kaç kez derin nefes alıp vermek sorunu çözebilir ya da bir süre hareketsiz durmak. Elbette başka sebeplerde olabilir stres, hareketsizlik vs. ağrı sürekli devam ediyorsa doktora görünmekte fayda var.

Geri
Yukarı