Kalp krizi geçirdiğimizi nasıl anlarız?

arda211

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bugün biraz önce sol memede agri oldu. 1 haftadır atlets, Z ve genelde terli geziyorum. Göğüsumu üşütmus olabilirim ama yine de tedirgin oldum. Şimdi agrimiyor, 5 dk önce ağrıyordu. Sizce kalp krizi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
"Göğüste 20 dakikadan fazla süren, boyun, omuz ve kollara yayılan şiddetli ve baskı yapan ağrı olur. Nefes darlığı, öksürük, baş dönmesi ve bayılma, kusma, mide bulantısı, soğuk terleme, çarpıntı, aşırı halsizlik yaşarsınız."

Eğer kalp krizi olsaydı bu konuyu açamazdınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gazınız olduğu zamanda göğüs kafesinize yakın yerde ağrı olur. Sol kolunuzda uyuşma var mı? Doktora gidebilirsiniz. Şüpheleniyorsanız akıllı bir saat alıp takabilirsiniz. (Apple Watch, vb. çoğu saat uyarıyor sizi kalp krizi anında.)

Kalp krizi değildir. Yüksek ihtimal ya gazdandır ya da oranızı üşütmüşsünüzdür. Kalp krizi geçirmiş olsaydınız bu konuyu açmak yerine hastanede yatıyordunuz veya mezarda.

Hiçbir uyuşma nefes darlığı vb yok sadece agri vardı bende biraz panik bir insanım OKB var sanırım o yüzden ya da üşüttum sağ olun arkadaşlar :)

Genelde anlık keskin, bıçak saplanır gibi ağrılar değil de daha uzun süren, sıkıştırıcı, göğsünüze bir şey oturmuş gibi ağrılar kalp krizi lehinedir. Beraberinde ölüm korkusu, terleme, soğuk hissi vs olabilir, sol kola yansıyabilir.

Ama tabii ki "midem ağrıyor" diye gelip kalp krizi olduğu anlaşılan insanlar da oluyor. Herhangi bir ağrı çok tekrarlıyor, uzun sürüyorsa doktora gitmek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı