Kalp krizi geçirilip geçirilmediği nasıl anlaşılır?

Sağolun dostlar ama devlet hastanelerinde de para istendiğini biliyorum bir iki defa randevu alıp gittiğimde muayene ücreti istemişlerdi üstelik küçük bir meblada değil şuan son kuruşa kadar pc aldım bu ayın sonunu beklemem lazım o yüzden dedim herşey boş

Şu an da ayağa kalkınca yine batma hissi oluştu sol tarafta göğüs ağrısı mıdır bu? Aramızda sağlıkçı var mı?

Kalp krizinin her türlüsü ciddidir, çünkü kalp krizi demek kalbin atmayı durdurması demek, 3. kere söylüyorum. Kalbin belirli süre durması, sonra çalışması gibi bir durum yok. Spazm, kasılma ya da ritim bozukluğu görülebilir ama bunların hiçbirinde kalp durmaz.
Kardeşim kalp krizi kalbin durması demek değildir. Senin bahsettiğin kardiyak arresttir. Anlamadığın bilmediğin konularda fikrin olmasın. Forumlarda yalan yanlış bilgi yazıyorsunuz! Kalp krizi; kalbin üzerindeki Koroner Arterin kısmi veya tam tıkanıklığı sonucu kan akımının durması demektir. Ölümcül olabilir, neticesi her zaman kalbin durması ile sonuçlanmaz,

O hissi çok iyi biliyorum hocam. Bir gün gece 3 gibi uykudan uyandım aman Allahım bir ağrı batarcasına, nefes belli kotayı geçince batarak sanki göğüs bölgemde bir şey patlayacak gibi hissediyordum ve ister istemez insanın canı kıymetli ya direkt kalp akla geliyor. Her şey aklıma geldi, ölüm, korku, gençlik, hayat vb vb. Sabah ezanı okunduktan sonra direkt acile gittim tahlil ekg falan temiz çıktı serum yedim geldim ağrı devam. Doktor dese de yine aklın kalpte :) 1 gün sonra bir anda inan o kadar dua ettim ki oturdum akşam namazını kılarken bir baktım nefes alabiliyorum batma sabır falan yok. Orada cidden bir değişik oldum. Muhtemelen gaz vb idi ama hayatın kıymetini anlıyor insan ve şükrün. Geçmiş olsun tekrardan ha bir de kalp krizi doktor demişti öyle batma olmuyor sol kola boyna yayılı stndrt bir ağrı oluyor yani batma tek bir yerde olmuyormuş öyle dedi. Fazla da kafana takma ama git görün yine de.

Kardeşim kalp krizi kalbin durması demek değildir. Senin bahsettiğin kardiyak arresttir. Anlamadığın bilmediğin konularda fikrin olmasın. Forumlarda yalan yanlış bilgi yazıyorsunuz! Kalp krizi; kalbin üzerindeki Koroner Arterin kısmi veya tam tıkanıklığı sonucu kan akımının durması demektir. Ölümcül olabilir, neticesi her zaman kalbin durması ile sonuçlanmaz.
Cevaplar halkımızın özeti işte. Kalp krizi nedir yazip 2 dakika bakanlar millete tanı koyar olmuş.
Herkesin her konuda bir fikri var bilmişlik taslıyor.

@cottopat Devlet hastanesinde para isteme olayı yok sigortan yoksa ücret alınır o da 15 -20 max 50 TL.
Ciddi bir şey olmamış ama hastaneye gitmek yerine bu kadar kafaya takarsan şimdi gerçekten kalp krizi geçireceksin...

23 yaşına kadar hiç mi devlet hastanesi'ne gitmedin, hoş bunun için acile'de gidebilirdin

Geri
Yukarı