Kalp ritmi takibi için akıllı saat

darkfreez

Kilopat
Daha fazla  
Doktorum ritim bozukluğum olduğunu söyledi ve ilaca başladım, ama bu süreçte ritmimi takip etmemin faydalı olacağını, kendimi nasıl hissettiğime göre dozu azaltabileceğimizi hatta birkaç aya ilacı kesme ihtimalini de belirtti. Bu noktada ritmi takip etmeyi kolaylaştırması ve destek olması için bir akıllı saat takmanın faydalı olabileceğini düşündüm ama saat tavsiyesine ihtiyacım var. Bütçe olarak 1.500TL'yi geçmek istemem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doktorum ritim bozukluğum olduğunu söyledi ve ilaca başladım, ama bu süreçte ritmimi takip etmemin faydalı olacağını, kendimi nasıl hissettiğime göre dozu azaltabileceğimizi hatta birkaç aya ilacı kesme ihtimalini de belirtti. Bu noktada ritmi takip etmeyi kolaylaştırması ve destek olması için bir akıllı saat takmanın faydalı olabileceğini düşündüm ama saat tavsiyesine ihtiyacım var. Bütçe olarak 1.500TL'yi geçmek istemem.
İndirim yakalayarak Series 3 alabilirsiniz bence, kendim kullanıyorum memnunum.

telefonunuz ios mu Android mi ?

Telefon ios ise watch se almanız en uygunu olacaktır.
Android ise bütçenin altı bile var ;

Hem EKG çekme hemde ritim konusunda kalbi birebir takip edip sinüs ritmi (normal ritim), Belirsiz Ritim (genellikle ekstrasistol yani ventriküler ve supraventriküler atım), AF (atriyal fibrilasyon) takip edebilen saat Apple Watch.

Bende çok stresli ya da gergin olduğum zamanlar ritim gider. Bu ritim bozukluğu da kalpte herhangi bir yapısal bozukluk olmadan, tamamen zararsız ama hayat kalitesini düşüren tipte olan ritim bozuklukları. Üstüste EKG çekerek bunu dalga boyu şeklinde görebiliyorsun. Özelliklle kalbinin bir atımından sonra tekrar atmasını sağlayan Q dalgasındaki erken tepkiler sebep olur buna.

Doktor sana büyük ihtimalle beta bloker grubu ilaç vermiştir. EKG ve renkli doppler ultrasonun da çekilmiştir. Ama ben düzgün ritim kaydı yapacağım, EKG çekeceğim ve bunu kontrollerimde doktorum ile paylaşacağım dersen ve iPhone kullanıyorsan kesinlikle Apple Watch almalısın.

Zira yıllardır aile doktorumuz prof. kardiyolog ve doktor arkadaşım doç. kardiyolog sadece Apple Watch verilerini dikkate alıyoruz dediler.

Ben ekstrasistol ataklarına girdiğimde (teyzem 73 yaşında ameliyata girdiğinde, ulan inşallah bir şey olmaz bu yaşta diye kendimi kasmaktan ritmi bozdum) hastaneye gidip EKG için yattığımda o 1 dakikada ritim bozukluğunu kanıtlayamadım adamlara. Ritim holter takacağız deyip durdular. Benimde tepem attı, çıktım hastanenin önüne başladım EKG çekmeye, sonra acil doktoruna ertesi gün profesörüme gösterdim. Ondan sonra inandılar. Sakinleştirici yapıp gönderiyorlar yoksa...

O yüzden ciddiye alınması gereken bir durum ve kullanılması gereken bir teknoloji.

Android kullanıcısıyım😁. Ritim holter kullandım 48 saat bende vet. Hekimim bizde stres ve tempo yüksek. Doktorum benim de takip edebileceğimi biliyor o yüzden o işi biraz da bana bıraktı ama benimde her seferinde oturup nabız sayıp atım kontrol edesim yok😅 Onun için kolaylık amaçlı olsun diye saate yönelmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı