Kambur durmak askerliğe engel mi?

Ömer404

Picopat
Daha fazla  
15 yaşındayım. Biraz da genetik olduğu için aklıma gelmediği sürece az bir şey kambur duruyorum, (aklıma gelince hemen belimi kütürdetip düzeltiyorum tabii) MSÜ gibi ünilere girmeye engel midir? Cevaplarsanız sevinirim.

Hepimiz istemeden kambur pozisyonda durabiliyoruz. Kifoz rahatsızlığı değilse muaf olmazsınız.
Kambur durmam biraz kifözü andırıyor aslında,omuzlarım geride biraz

Derecesine bağlı.
Sağlık testlerinde belli olur değilmi ? Bilinçli olarak kambur durmasam test esnasında genede girme şansım varmı ?

Kambur durmam biraz kifözü andırıyor aslında,omuzlarım geride biraz

Sağlık testlerinde belli olur değilmi ? Bilinçli olarak kambur durmasam test esnasında genede girme şansım varmı ?
Şöyle söyliyim, ne kiföz kadar geride nede normal olduğu kadar dimdik yani çok az bir omuz geriliği var

Kambur durmam biraz kifözü andırıyor aslında, omuzlarım geride biraz

Sağlık testlerinde belli olur değil mi? Bilinçli olarak kambur durmasam test esnasında gene de girme şansım var mı?

Şöyle söyleyeyim, ne kiföz kadar geride ne de normal olduğu kadar dimdik yani çok az bir omuz geriliği var

Elenecek derecede bir kifoz varsa onu kambur durmayarak falan gizleyemezsin zaten.Röntgen çekiyorlar.

Röntgende ne varsa çıkar ortaya. Ben dene derim, bana annem sende skolyoz var diyordu sürekli. Yamuk duruyormuşum güya. Sağlık testinde hiçbir sorunum çıkmadı, boşa endişe etmişim.

Askerliği boşver şimdi, hayatını etkiler. Dikkat et. Eğrilik, bir tuhaflık hissediyorsan hemen doktora. Genç yaşta eğrilikler düzeliyor ama yaş geçince iş ameliyata kalıyor.

Fiziksel bir rahatsızlığın yoksa sorun olmaz. Bu iş için bazı korseler var, çok aklına takılıyorsa onlara bak. İstesen de onu takınca kambur duramıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı