Kamburluk için fitness iyi bir seçenek mi?

Mckellen

Hectopat
Daha fazla  
Beyler bende kamburluk var ama ciddiyeti nasıl bilmiyorum. Son zamanlarda gerek ağrılarla gerek kötü duruşla beni baya rahatsız etmeye başladı. Telefonda çok fazla vakit geçirdiğim için oluyor, malum boyda uzun olunca etkisi iyice artıyor. Bunu düzeltmek için fitness iyi bir seçenek mi? Bu akşam arkadaşım birkaç sırt hareketi gösterdi ama onları yaparken boynun tam altındaki omirliklerim ağrıyı geç bıçaklanıyordu sanki. Durum ciddi mi acaba? Doktorda sıra olmadığı için 2-3 hafta içerisinde gidemem maalesef.

Buradan söylemek zor, sırt çalışınca duruşun dikleşiyor evet de senin boynun o derece ağrıdıysa aman deyim girme o topa sakatlanırsın sinir falan sıkışır aylarca boynunu çeviremezsin. 2-3 hafta bekle ortopediye git uzmana sor tavsiye iste. Ben lisedeyken hafif kamburdum sürekli ders çalışmaktan, yüzerek çözmüştüm mevzuyu aklıma her geldiğinde de postürümü düzeltiyordum.

Fitness mantıklı bir tercih değil. Sizin daha çok postürü düzeltmek için mobilite hareketler tercih etmeniz gerekiyor. Ben de postürüm için aşağıda ki hareketleri günlük uyguluyorum 👍

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı