Kamping ve Doğa Gezileri İçin Bisiklet Önerileri

Makaleler
1
Daha fazla  
AVM'lerde satılan bisikletlerden uzak durun. Önerilebilecek markalar: TREK, Giant, Scott, Specialized, Sedona
Uzak durulması gerekenler: Başta AVM bisikletleri olmak üzere; Bianchi, Castello, Umit gibi markalar.

Önerilere gelince.

Patika genellikle asfalt dışı olacağı için 910 | SEDONA BİSİKLET iyi bir başlangıç bisikleti olabilir.
Muadil 1: Ghost Tacana 1 29 Jant Bisiklet
Muadil 2: NG250 29 HD

Asfaltta da gezerim ama patikaya da ara sıra girerim deniyorsa yine bahsettiğim markalardan şehir bisikletlerine bakabilirsiniz. Merak etmeyin, o ince gördüğünüz lastik gayet dayanıklıdır.

Öncelikle teşekkürler. Bianchi, uzak durulacak kadar kötü mü? 2 yıldır RCX227 kullanıyorum, pek bir sorunla karşılaştım diyemem. Şimdiki aklımla tabii ki almazdım ama o kadar da kötü olduğunu daha önce hiç düşünmedim.

@apesh1t Bianchi uzun vadeli bir bisiklet değil.
@IontHyTe B'twin marka fiyatına göre ucuz komponentler kullanıyor. Genelde F/P ürünler bulmak zor.

Salcano genelde F/P ve bazen çok şaşırtıyor kalite bakımından. Öyle kenara atılacak bir marka değil.
Kron, muadillerine göre ağır. Sedona da gayet sağlam bir bisiklet. Bursa-Eskişehir turumu ilk kaliteli bisikletim Sedona 311 ile yapmıştım. Bana mısın demedi.

16325050.jpg

@apesh1t Bianchi uzun vadeli bir bisiklet değil.
@IontHyTe B'twin marka fiyatına göre ucuz komponentler kullanıyor. Genelde F/P ürünler bulmak zor.

Salcano genelde F/P ve bazen çok şaşırtıyor kalite bakımından. Öyle kenara atılacak bir marka değil.
Kron, muadillerine göre ağır. Sedona da gayet sağlam bir bisiklet. Bursa-Eskişehir turumu ilk kaliteli bisikletim Sedona 311 ile yapmıştım. Bana mısın demedi.

16325050.jpg
Evet hocam ama Triban 500'de kullandıkları vites arttırıcı markası Microshift olmasına rağmen oldukça rahat kullanıldığı hakkında bir sürü yorum okudum. Ama o seleleri var ya, öf. Normalde bisiklet alamıyorum o yüzden ben de orada deneyim dedim 5 dakikalık süreyim dedim, k*ç ağrısından duramadım :D

Evet hocam ama Triban 500'de kullandıkları vites arttırıcı markası Microshift olmasına rağmen oldukça rahat kullanıldığı hakkında bir sürü yorum okudum. Ama o seleleri var ya, öf. Normalde bisiklet alamıyorum o yüzden ben de orada deneyim dedim 5 dakikalık süreyim dedim, k*ç ağrısından duramadım :D
Kesinlikle öyle. Avrupa markalarında 3 civarına satılan bisikleti Salcano'dan 2ye almıştım. Üzerinde Ritchey bileşenler vardı, sele, sele borusu, gidon vs.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı