Kan tahlili nasıl yaptırılır?

Sağlık ocağına gidip kontrol amaçlı kan vermek istediğinizi söyleyeceksiniz. Baktırmak istediğiniz özel vitamin, mineral varsa onları söylemenizde fayda var.
Onun dışında çok detaylı tahlil yaptırmak istiyorsanız dahiliyeye randevu alacaksınız. Bir sağlık sorununuz yoksa gerek yok tabi.

Sağlık ocağına gidip kontrol amaçlı kan vermek istediğinizi söyleyeceksiniz. Baktırmak istediğiniz özel vitamin, mineral varsa onları söylemenizde fayda var.
Onun dışında çok detaylı tahlil yaptırmak istiyorsanız dahiliyeye randevu alacaksınız. Bir sağlık sorununuz yoksa gerek yok tabii.

Hocam genel tahlil ve testesterona baktırmak istiyorum, bunlar için sağlık ocağı yeterli mi? Yoksa hastaneye gitmekte fayda var mı?

Hocam genel tahlil ve testesterona baktırmak istiyorum, bunlar için sağlık ocağı yeterli mi? Yoksa hastaneye gitmekte fayda var mı?
Testosteron için dahiliyeye gitmek gerekiyor diye biliyorum. Hatta arkadaşın birisi konu açmıştı testosterona sağlık ocağında bakıyorlar mı diye. Daha sonrasında gidip sormuştu bakmıyorlarmış.

Testosteron için dahiliyeye gitmek gerekiyor diye biliyorum. Hatta arkadaşın birisi konu açmıştı testosterona sağlık ocağında bakıyorlar mı diye. Daha sonrasında gidip sormuştu bakmıyorlarmış.
Herkes farklı bir şey söylüyor kafam karıştı, mhrsden baktım aradığım günlere uygun randevu da yok ne yapacağım?

@Fatih ALEMDAR Herkes farklı şey söylüyor derken?
Dahiliyeden randevu alıp baktırmanız lazım hocam başka yolu yok.
Yani herkes farklı şeyler söylüyor derken birisi diyor hastaneye gerek yok sağlık ocağına git birisi diyor sağlık ocağı olmaz hastaneye git. Fakat dahiliyeden randevu almak aşırı aşırı zor. Hem kan tahlili hem de testesron testi yaptırmak istiyorum.

Yani herkes farklı şeyler söylüyor derken birisi diyor hastaneye gerek yok sağlık ocağına git birisi diyor sağlık ocağı olmaz hastaneye git. Fakat dahiliyeden randevu almak aşırı aşırı zor. Hem kan tahlili hem de testesron testi yaptırmak istiyorum.
Git sor o zaman hocam sağlık ocağına. Dediğim gibi arkadaşın birisi böyle konu açmıştı gidip sorduğunda dahiliyeye gitmesi gerektiğini söylemişler. Belki de uğraşmamak için söylemişlerdir bilemiyorum. Çünkü sağlık ocağında yapılan testler de hastaneye gönderiliyor zaten.

Geri
Yukarı