Kan tahlili testi sonucu nasıl?

Baran murat

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün kan tahlili yaptım. Özellikle halsizlik vs için D vitamini ve B12 testi istedim ama göremedim testlerde anlayan varsa var mı? Bunların içinde D vitamini ve B12 doktora gidene kadar sormak istedim.

Dosya Ekleri

• IMG-20231114-WA0005.jpg
    IMG-20231114-WA0005.jpg
    38,9 KB · Görüntüleme: 154
@Baran murat testi verdiğin günden sonra ilk hemogram çıkar yani tam kan testi taraması, 2 gün sonra ise B12, D ve folik asit sonuçları çıkar. Yani hepsi aynı aynda çıkmaz bazıları farklı test merkezlerine gider.

İkincisi attığın resimde değerleri gösteren paneller açık değil yani telefon üzerinden atıyorsun muhtemelen. Bilgisayar üzerinden gir at sonuçlarını değerleri ve referans değerleri görünecek şekilde olursa bir şeyler söyleyebiliriz.

Halsizlik için B12 vitamini hapı veya iğnesi isteyebilirsin ama değerin ne olduğunu bilmeden bir şeyler söyleyemeyiz. D vitamini ise kas ve iskelet ağrıların varsa damla veya hap olarak alabilirsin.

Son zamanlarda beslenme düzenin nasıl. Uyku sorunları yaşıyor musun yürürken yalpalanman var mı?

@Baran murat testi verdiğin günden sonra ilk hemogram çıkar yani tam kan testi taraması, 2 gün sonra ise B12, D ve folik asit sonuçları çıkar. Yani hepsi aynı aynda çıkmaz bazıları farklı test merkezlerine gider.

İkincisi attığın resimde değerleri gösteren paneller açık değil yani telefon üzerinden atıyorsun muhtemelen. Bilgisayar üzerinden gir at sonuçlarını değerleri ve referans değerleri görünecek şekilde olursa bir şeyler söyleyebiliriz.

Halsizlik için B12 vitamini hapı veya iğnesi isteyebilirsin ama değerin ne olduğunu bilmeden bir şeyler söyleyemeyiz. D vitamini ise kas ve iskelet ağrıların varsa damla veya hap olarak alabilirsin.

Son zamanlarda beslenme düzenin nasıl. Uyku sorunları yaşıyor musun yürürken yalpalanman var mı?

Tam sonucu attım sıkıntılı gibi beslenmem Allah'a şükür iyi genelde et ve balık yiyorum uyku biraz düzensiz ama.

Dosya Ekleri

• IMG-20231114-WA0006.jpg
    IMG-20231114-WA0006.jpg
    97,8 KB · Görüntüleme: 130
B12, D vitamini dediğim gibi daha sonuç çıkmamış 2 güne çıkar eğer ki doktor istediyse. Kontrol etmek istersen ziyaretlerime girip doktorun isminin altında detay görüntüle yazar oraya tıkla.

Sonra tanı işlemler ve tetkikler yazar işlemler olan yere tıkladığınızda B12, D vitamini yazıyorsa daha merkezde test edilmeyi bekliyordur. Lakin yazı gözükmüyorsa doktor isteme gereği duymamıştır.

Gelelim sonuçlarına sen enfeksiyon geçiriyorsun yani kanında enfeksiyon var. Muhtemelen az biraz toparlamışsın bazı değerlerin yüksek çıkması korkutmasın.

Beyaz kan hücresi kırmızı kan hücresi yükselmesi yani vücudun savaş vermiş enfeksiyona karşı ilerleyen zamanlarda toplayacaktır.

Antibiyotik kullandın mı son zamanlarda veya antiseptik ilaç eğer ki kullandıysan biraz probiyotik ve vitamin takviyesi yap 3 günlüğüne ve enfeksiyon tam anlamıyla geçsin ve kan değerlerin düzelsin.

@Baran murat göğüs hastalıkları polikliniğine randevu al. Koksimetre testi yaptır, oksimetre değil. Yani kanındaki oksijen ve kirli oksijen testi yaptır değerlerin düşük çıkarsa kanda biraz belirti gösterir.

Benim tahminim enfeksiyonun var senin çünkü kan hücrelerin yükselmiş ve savaş vermiş.

@Baran murat göğüs hastalıkları polikliniğine randevu al. Koksimetre testi yaptır, oksimetre değil. Yani kanındaki oksijen ve kirli oksijen testi yaptır değerlerin düşük çıkarsa kanda biraz belirti gösterir.

Benim tahminim enfeksiyonun var senin çünkü kan hücrelerin yükselmiş ve savaş vermiş.
Tamamdır teşekkürler

Geri
Yukarı