Kan tutanlar

Merhaba benim gibi kan görünce bir garip olan gençlere selam olsun. :) Benim ki hemen görünce bayılacak kadar şiddetli değil ama çok az da değil. Şöyle deyim yerdeki kan lekesinden iğrenirim ve hemen uzaklaşırım. Başkasının kesiğini görürsem gene iğrenir ve bacaklarım uyuşmaya başlar kan akışı yavaşlar gibi olur. Gene hemen oradan kaçarım.
Ama kesik bende ve dikilecek kadar varsa. İşte o zaman yavaş yavaş canımı emercesine iğrenirim ve bir yere kaçamam. Daha sonra nefesim hızlanır, hastaneye gelince biraz rahatlarım ama mide bulanması sonunda gözlerim kararır. Kapanınca o anda hafif kısa bir rüya görürüm. Rüyamın bitişi ismimi söyleyip tokat atan insanlarla olur. Daha sonra beni kan tuttuğunu öğrenen hemşireler güler.
Okulda biyoloji dersinde kanla ilgili konu varsa bacaklarımda ki kan akışı durur ve acayip hassas olurum. Tüylerim diken diken olur her ne kadar dinlemek zorunda olsam da.
Benim gibi bu hastalığı kötü olmasını bilmeme rağmen seven var mı? Şahsen ben seviyorum arada uyuşturuyor beni bir :)
Sen, benim kopyamsın.

Beynin kanın senden aktığına inanıp kan basıncını(tansiyonunu) düşürüyor ki daha fazla kan kaybetmeyesin. Çok fazla bu duruma maruz kalırsan beynin de vazgeçer bu durumdan. Aynısı bende de var, bir şey olmayacağına inandıramıyorum keratayı.

Daha konuyu okurken bile iğrendim, garip garip şeyler oldu. :D Bende de önceden 1 keresinde sağlık ocağına gitmiştim kan aldırmaya. Sonra yaklaşık 10 saniye sonra gözlerim kararmaya başladı falan sanki uyuşuyor gibiydi karıncalanmaya başladı işte. Hemen doktorlar şeker verdiler yatırdılar öyle kendime gelebildim. Önceden de jilet ile kılları keserken yanlışlıkla eti de kesmişim çok az. Kanama vardı çok az. Ve o zaman da açtım daha kahvaltı yapmamıştım. Onda da aynı şekilde gözlerim karıncalanmaya başladı ve hiçbir şey göremiyordum, her yer simsiyahtı ve sonra da çok fena bir şekilde terleme oldu. Sonra da yavaş yavaş kendime geldim diyeyim.

Bu his çok kötü bir şey. Bende de sanki damarlar içine kapanıyor, rahat edemiyorum. Allah kimsenin başına göstermesin.

Ya benim de kan tutması var daha demin kurban videolarına baktım zar zor nefes aldım kalbim çok hızlı atmaya başladı ve başım döndü hayatım boyunca hiç kurban kesimlerine ve ameliyat videolarına bakmamışımdır ilk kez baktım ilk başta bahsettiğim durumlara yol açtı.

Yeni konular

Geri
Yukarı