Kan Kanseri Kan Yolu İle Bulaşır mı?

21Kıray

Hectopat
Daha fazla  
Her yerde lösemi'nin bulaşıcı olmadığı söyleniyor ama aklıma takılan bir konu var. Lösemi hastası birinden alının bir torba kan benim damarlarıma verilirse ben de lösemi olur muyum? Cevaplarınızı bekliyorum.

Hayır.
2: Lösemi hastası bir bireyin kanı sana verilmesi mümkün değildir. Kan bankalarında pek çok işleme tabi tutulurlar. Kişi bu durumunun farkında olmasa bile ki böyle birşey de mümkün değildir.

Hayır.
2: Lösemi hastası bir bireyin kanı sana verilmesi mümkün değildir. Kan bankalarında pek çok işleme tabi tutulurlar. Kişi bu durumunun farkında olmasa bile ki böyle birşey de mümkün değildir.
Peki oldu da bir deney ile bana lösemili kanı verdiler. Ben de lösemi olur muyum?

Lösemili hastalarda sorun ilik. Yani kanı üreten yapı sıkıntılı. Kanda bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
Kanser kontrolsüz hücre bölünmesi değil mi? Peki lösemili kan benim vücuduma verilince benim de vücudumda (veya kanımda) kontrolsüz bölünen hücreler olmayacak mı? Dolayısıyla ben de kanser olmayacak mıyım?

• Her yerde lösemi'nin bulaşıcı olmadığı söyleniyor ama aklıma takılan bir konu var. Lösemi hastası birinden alının bir torba kan benim damarlarıma verilirse ben de lösemi olur muyum? Cevaplarınızı bekliyorum.
  • O zaman da kirli kanı vücudundan çıkarırlar.

Öyle şey olmaz. Kirli kanı nasıl seçecekler? O zaman lösemi hastası insanların da kanını alıp sağlıklı kan versinler hastalık iyileşsin.
Lösemi hastalarının sorunu kanı üreten kemik iliklerinde. Bu yüzden oluşan kanlar da kanserli oluyor. Yani sorunu kökten çözmek gerekiyor. Benim dediğimin nasıl olacağına gelirsek, başka insanlardan alınan kan arkadaşın vücuduna verilirken kendi kanı dışarıdan alınır. Bu devir-dayim sonucunda da kan temizlenir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı