Kan vermekten korkuyorum

564300

Decipat
Bilmiyorum ama kan vermekten korkuyorum. O sırada iğneden delik deşik olan ben. İki doz virüs aşısı oldum hiç korkmadım. Diş tellerim için 3 tane gerçek dişim çekildi tabii ki iğne yapıldı bunun içinde ama bildiğin köklü dişi çektirmek cesaret ister. (2 tane süt dişim de çekilmişti bu da iğne ile ama ağız içine yapılan iğneneleri rahatsız edici bulmuyorum hatta gerçek dişimi çekerken tornavida falan vardı doktor dişi gererken rahatlama hissi geliyordu ya da özel klinikte yaptırdığım için rahattım)araba çarptı 2 hafta yoğun bakımda kaldım bunun içinde 6-7 kere kan verdim. Kan grubumu öğrenmek içinde kan verdim. Ama hâlâ kan vermekten korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmiyorum ama kan vermekten korkuyorum. O sırada iğneden delik deşik olan ben. İki doz virüs aşısı oldum hiç korkmadım. Diş tellerim için 3 tane gerçek dişim çekildi tabii ki iğne yapıldı bunun içinde ama bildiğin köklü dişi çektirmek cesaret ister. (2 tane süt dişim de çekilmişti bu da iğne ile ama ağız içine yapılan iğneneleri rahatsız edici bulmuyorum hatta gerçek dişimi çekerken tornavida falan vardı doktor dişi gererken rahatlama hissi geliyordu ya da özel klinikte yaptırdığım için rahattım)araba çarptı 2 hafta yoğun bakımda kaldım bunun içinde 6-7 kere kan verdim. Kan grubumu öğrenmek içinde kan verdim. Ama hâlâ kan vermekten korkuyorum.

Araba kazasında neden 6-7 kez kan verdiniz.

Ya bence, bunda bir şey yok. Zaten ömründe kaç kere kan veriyorsun.

Ameliyat olacağım zaman günde yaklaşık 4-5 kan veriyordum, 1 hafta böyle devam etti, az daha kansızlıktan vampire dönüşecektim :D eğer kanı alan kişi tecrübeli ise korkulacak bir şey yok.

Ne ameliyatı olduğunuz?
Ha bir de ben burnumu kırdım ama açık rinoplasti yapcakları için 18imi bekliyorum.

Kanı sabah verdim geldim.
Boşuna paniğe kapılmışım.
İçeri girdim oturdum kolumu uzattım bakmıyordum ytabi merak bakmaya başladım değişik tipli iğne vardı onu çıkarttı masanın üstüne koydu koluma baktı damarı göremedi kemeri bağladı tabi bende anladım bulamadığını yumruk yaptım çıksın diye izliyorum pamukla birşey sürdü iğneyi içine soktu 2 tüp kan aldı 5 sn falan sürdü kan alması kan grubumu bildiğim için 3.tüpe ihtiyaç duyulmadı 0 RH+ hemşire hanım hanımcık biriydi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı