Kanada, Türkiye'nin ihracat izinlerini iptal etti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam şahsi görüşümdür; Rusya’nın uçak konusunda oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum. MİG-29, SU-57 güzel örneklerinden. 😁
Tabi ki hocam, ben SU-57'nin F-35'ten daha güçlü olduğunu düşünüyorum. Sadece F-22 Raptor ile kapışamamalarını söyledim.
İHA üretimi duracak.
Sadece Kanada üretmiyor hocam bu ekipmanları. Başkasından da alınabilir.

Zamanında benzer şeyi Fransa İsrail'e yaptı, bir de şimdiki haline bak İsrail'in.

Kanada Dışişleri Bakanı Garneau, Türkiye'ye yönelik 29 askeri ihracat lisansının iptal edildiğini açıkladı. Hürkuş'un motoru, İHA'larımızda kullanılan elektro optik kamera vb. parçalar ambargo kapsamında bulunuyor.

Ambargonun resmi nedeni ise Karabağ/Barış Pınarı Harekâtı olarak açıklandı.

Ama biliyoruz ki ambargonun asıl nedenler;

• Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bölgede ve dünyanın farklı noktalarında güçlenmesi.
  • Silah pazarında üst sıralara çıkan Türk savunma sanayi firmaları.
  • Avrupa ve Amerika'nın desteklediği YPG'yi mezara gömmemiz.
  • Aktif dış politika nedeniyle, her denklemin içinde Türkiye'nin bulunması.
  • SİHA'ları Ermenistan'a karşı kullanmamız ve büyük başarı elde etmemiz,
Bu ambargonun asıl nedenleri. Başarıya giden yolda karşımıza engeller çıkması normal. Durmak yok. :)

Haklısın. Bu bahsettiğin sebeplerden dolayı ambargo uygulanmış olabilir gerçekten.
Öte yandan, müslümanları sevmeyenler de çok, bilmiyorum acaba bu ülkede müslümanlar çok diye bazı ambargolar uygulayan ülkeler var mı... Müslüman olmayanlar da var bu ülkede, o yüzden böyle yapmaları hiç ahlaki değil. ''Kurunun yanında yaş da yanacak'' diye mi düşünüyorlar acaba.😖
Yapmayın, kurtarın bizi.

Başka ülkelerin savaşlarında kullanılması için satmamız kullanım koşullarına aykırıymış. Örneğin II. Karabağ Savaşı´nda Azerbaycan´a satılması gibi. Kim üretirse kuralı da o koyar. Yapacak bir şey yok.

Her şeyi kendimiz üretemeyiz yalnız. Amerika'nın bile şu an baş düşmanı Çin'den ithal ettiği şeyler var.

Kesinlikle. Ancak görüntüleme sistemleri gibi sensör alt sistemlerini kendimiz üretebiliriz. Tabii ki ne olursa olsun ithal edilen parçalar olacak bu zaten kaçınılmaz bir şey.

Yalnızlaşmayı seven bir ülke oldu Türkiye iyice ve bunun da kılıfı da "olsun kendimiz üretiriz" oldu.
Bu ambargoyla Hürkuş'un motoru dahi bir çok sey etklinecek.

Bunun yalnızlaşmayı sevmek ile pek alakası yok. Kanada açık açık Ermenistan'ı destekliyor. Bu görüntüleme sistemlerinin SİHA'lara süs diye takılmadığı da ortada.

Bugün Kanada'nın Ermenistan'ı desteklemesine ses çıkarmazsan, yarın Ermenistan senden toprak istediğinde hiçbir şey yapamazsın.

Godfather filminde de dendiği gibi en güçlü insanların dahi dostlara ihtiyacı vardır. Türkiye ise siyasal islamcıların yanlış politikaları yüzünden Azerbaycan hariç dostu kalmayan bir ülke oldu neredeyse.

Siyasal islamcılık falan hikaye. Sen birilerine para verip almak yerine kendin üretmeye kalkarsan, tabii ki bir kılıf bulup sana zorluk çıkartacaklar.

ABD külüstırlarını almak varken, neden üretelim, değil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı