Kanada vizesi almak zor mudur?

Merhaba, deneyimlerimi anlatmak isterim. Bende Kanada'ya dil okulu ile geldim ve çalışma iznim ile kuryelik yaptım. Diğer arkadaşlar vize almanın zor olduğunu söylemişler ancak öğrenci olarak almak zor değil. Ve bir diğer konuya gelirsek burada çalışmak istiyorsan bunun çok zor olduğunu bilmelisin. Nasıl zor dersen; İş bulmak çok zor, hindistanlılar ve diğer milletler çok kalabalıklar ve hepsi kendi milletinden çalışan alıyor. Bu nedenle iş bulmak imkansıza yakın, herkes dışardan iyi gözüküyor diye geliyor Kanada'ya bir umut ile ama kısa süre sonra geri dönüyorlar. Techolay sosyal'den benim hater tayfa mesajıma dislike atmaya gelirler birazdan. 😀

Merhaba, deneyimlerimi anlatmak isterim. Bende Kanada'ya dil okulu ile geldim ve çalışma iznim ile kuryelik yaptım. Diğer arkadaşlar vize almanın zor olduğunu söylemişler ancak öğrenci olarak almak zor değil. Ve bir diğer konuya gelirsek burada çalışmak istiyorsan bunun çok zor olduğunu bilmelisin. Nasıl zor dersen; iş bulmak çok zor, hindistanlılar ve diğer milletler çok kalabalıklar ve hepsi kendi milletinden çalışan alıyor. Bu nedenle iş bulmak imkansıza yakın, herkes dışarıdan iyi gözüküyor diye geliyor Kanada'ya bir umut ile ama kısa süre sonra geri dönüyorlar. Techolay Sosyal'den benim hater tayfa mesajıma dislike atmaya gelirler birazdan. 😀

Hala Kanada'da mısınız?

Çevremdeki çoğu kişi, Kanada önüne gelene vize veriyor falan demişlerdi. Bilemedim şimdi.
2022-2023 itibariyle çok zorlaştı. Covid öncesi evet kolaydı. Çalışma ve okul için vize veriyorlardı. Eylül 2023'ten sonra Quebec hükümeti bu yönde vize lehine negatif kararlar almaya başladı. Ülkeye yoğunca iltica ve vize başvurusu var. Elbette şans sizden yana olabilir. Bütçe varsa denemekten zarar gelmez. Araştırdığım kadarıyla Amerika vizesi daha kolay fakat Kanada yardım ve ek hizmetler konusunda daha avantajlı bir ülke.

Merhaba, deneyimlerimi anlatmak isterim. Bende Kanada'ya dil okulu ile geldim ve çalışma iznim ile kuryelik yaptım. Diğer arkadaşlar vize almanın zor olduğunu söylemişler ancak öğrenci olarak almak zor değil. Ve bir diğer konuya gelirsek burada çalışmak istiyorsan bunun çok zor olduğunu bilmelisin. Nasıl zor dersen; iş bulmak çok zor, hindistanlılar ve diğer milletler çok kalabalıklar ve hepsi kendi milletinden çalışan alıyor. Bu nedenle iş bulmak imkansıza yakın, herkes dışarıdan iyi gözüküyor diye geliyor Kanada'ya bir umut ile ama kısa süre sonra geri dönüyorlar. Techolay Sosyal'den benim hater tayfa mesajıma dislike atmaya gelirler birazdan. 😀

Hocam birazcık konuyu hortlatıyorum ancak sormadan edemeyeceğim bu dil okulu muhabbeti tam olarak nedir ve nasıl olmakta üniversite çağında vs. mi olmak gerekiyor yoksa üniversiteyi bitirsen dahi sadece dil öğrenmek için gidebiliyor musun cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı