Kanada'da dil okulu nasıl görülür?

Ufukasd

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben yurt dışında eğitim görmek istiyorum fakat şöyle bir şey var eğitimden kastım şu şekilde yurt dışında dil eğitimi görmek istiyorum. Kanada'da dil okulu eğitimini nasıl görebilirim? (maddi durumun dışında orasını halledebilirim) ve Kanada dil okulu vizesi ile Kanada'da dil okulu eğitimi gördüğüm sırada iş bulup eğitimim bitince vizemi uzatabilir miyim yoksa ülkeme geri dönüp oradan Kanada da iş mi bakmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ben yurt dışında eğitim görmek istiyorum fakat şöyle bir şey var eğitimden kastım şu şekilde yurt dışında dil eğitimi görmek istiyorum. Kanada'da dil okulu eğitimini nasıl görebilirim? (maddi durumun dışında orasını halledebilirim) ve Kanada dil okulu vizesi ile Kanada'da dil okulu eğitimi gördüğüm sırada iş bulup eğitimim bitince vizemi uzatabilir miyim yoksa ülkeme geri dönüp oradan Kanada da iş mi bakmam gerekiyor?
Kanada için olay nedir tam bilmiyorum, ama benim ablam 2 hafta önce Amerika'da dil okulundan geldi. Büyük ihtimal Amerika ile Kanada aynı olabilir, sana Amerika'dan biraz örnek veriyim.
Ablam Amerika'ya gitmeye hazır, geriye vize var. Vize parası ödendi randevu alındı, vize için Ankara'ya gidildi. 5 yıllık vize aldı. Amerika'ya vardı. Her gün okula gidip geldi. Eğer okulda belirli derecede başarı yaparsan vizen uzayabiliyordu, orda kalma iznin vardı. Ablam bunu yaptı. Ama şöyle bir şey var. Ablam öğrenci vizesi ile gittiği için orda tam olarak para kazanamadı. Sadece okulun izin verdiği kafelerde çalışarak geçinmeye çalıştı. Yani şöyle düşünmeyin "Oh yurtdışındayım hayat bana güzel be!". Evet yurtdışında hayat cidden çok ama çok güzel ama çalışmadan bir şey olmuyor. Bu arada ablamın gittiği okul bir Türk okulu. Oraya internet üzerinden kayıt oluyordu sanırım. Hatta Amerika'ya gitmeden önce oradaki Türk hocaların bir çoğuyla bizzat görüntülü olarak konuştu onlardan destek aldı. Zaten oradaki sınıfındakilerde türktü. Ablam 2 hafta önce Amerika'dan geldi. Şuan Türkiye'de. Orada tanıştığı Pakistanlı arkadaşı var. Seneye ona iş ayarlıcak ve orada çalışmaya başlıcak. Ablamın şuan dil seviyesi C2. Ve bu şansı bulduğu için çok şanslı bence.
Anlatım tarzım çok kötü olabilir, anlamamış olabilirsin bunun için lütfen kusura bakma <3.

Kanada için olay nedir tam bilmiyorum, ama benim ablam 2 hafta önce Amerika'da dil okulundan geldi. Büyük ihtimal Amerika ile Kanada aynı olabilir, sana Amerika'dan biraz örnek vereyim.
Ablam Amerika'ya gitmeye hazır, geriye vize var. Vize parası ödendi randevu alındı, vize için Ankara'ya gidildi. 5 yıllık vize aldı. Amerika'ya vardı. Her gün okula gidip geldi. Eğer okulda belirli derecede başarı yaparsan vizen uzayabiliyordu, orada kalma iznin vardı. Ablam bunu yaptı. Ama şöyle bir şey var. Ablam öğrenci vizesi ile gittiği için orada tam olarak para kazanamadı. Sadece okulun izin verdiği kafelerde çalışarak geçinmeye çalıştı. Yani şöyle düşünmeyin "oh yurtdışındayım hayat bana güzel be!". Evet yurt dışında hayat cidden çok ama çok güzel ama çalışmadan bir şey olmuyor. Bu arada ablamın gittiği okul bir Türk okulu. Oraya internet üzerinden kayıt oluyordu sanırım. Hatta Amerika'ya gitmeden önce oradaki Türk hocaların birçoğuyla bizzat görüntülü olarak konuştu onlardan destek aldı. Zaten oradaki sınıfındakilerde türktü. Ablam 2 hafta önce Amerika'dan geldi. Şu an Türkiye'de. Orada tanıştığı pakistanlı arkadaşı var. Seneye ona iş ayarlacak ve orada çalışmaya başlacak. Ablamın şu an dil seviyesi C2. ve bu şansı bulduğu için çok şanslı bence.
Anlatım tarzım çok kötü olabilir, anlamamış olabilirsin bunun için lütfen kusura bakma <3.

Anladım evet çok teşekkür ederim zaten para falan çok sorun değil bana amacım oraya gidip vizemi uzatıp o sırada eğitimim bittiğinde orada süresiz kalmamı sağlayabilecek işimin olmasıydı.

Anladım evet çok teşekkür ederim zaten para falan çok sorun değil bana amacım oraya gidip vizemi uzatıp o sırada eğitimim bittiğinde orada süresiz kalmamı sağlayabilecek işimin olması
Belgeleyebileceğin herhangi mesleki niteliğin varsa, o alanda bir iş arayabilirsin, bulursan onların yardımıyla çalışma izni alman kolay olur.

Kanada'da okul fiyatları 15 20 bin doların üzerindeydi yıllık. Lisans okuyacaksan 3 yıl boyunca bunu ödemen lazım az buz para değil. Dil eğitimi de alınabilir. Git araştır, dil eğitimi bölümü olan bir üniversite mutlaka olacaktır. Üniversite bittikten sonra vizeni uzatabilir ve orada iş arayabilirsin evet. İş vizesi diye geçiyor hatta.

Kanada'da okul fiyatları 15 20 bin doların üzerindeydi yıllık. Lisans okuyacaksan 3 yıl boyunca bunu ödemen lazım az buz para değil. Dil eğitimi de alınabilir. Git araştır, dil eğitimi bölümü olan bir üniversite mutlaka olacaktır. Üniversite bittikten sonra vizeni uzatabilir ve orada iş arayabilirsin evet. İş vizesi diye geçiyor hatta.

Yok okulumu Türkiye'de okuyacağım oraya Fransızca öğrenmek için gideceğim dil okulu maksimum 9 aylık bir eğitim 6000-9000 CAD arasında bir şey ödeyebilirim sorun değil Türkiye'den sadece aylık gelirim 12000 CAD civarında olur diye tahmin ediyorum amacım öncelikle göçmen olarak gitmek Kanada'da puanlı göçmenlik sınavı var ve sormak istediğim şey şu Kanada göçmenlik sınavında eğitim 25 puan, uyumluluk 10 puan buradaki eğitim ve uyumluluk puanı neye göre belirleniyor mesela ben yıldız teknik vb. bir universiteden mezun olursam 25 puanı alır mıyım yoksa 25 puan yüksek lisans yapmış kişilere falan mı veriliyor? Uyumluluk için ne gerekiyor aileden daha önce birinin yurt dışına çıkmış olması falan mı yoksa orada yaşamamı sağlayabilecek bir gelirimin olup olmaması mı?

Kanada için olay nedir tam bilmiyorum, ama benim ablam 2 hafta önce Amerika'da dil okulundan geldi. Büyük ihtimal Amerika ile Kanada aynı olabilir, sana Amerika'dan biraz örnek vereyim.
Ablam Amerika'ya gitmeye hazır, geriye vize var. Vize parası ödendi randevu alındı, vize için Ankara'ya gidildi. 5 yıllık vize aldı. Amerika'ya vardı. Her gün okula gidip geldi. Eğer okulda belirli derecede başarı yaparsan vizen uzayabiliyordu, orada kalma iznin vardı. Ablam bunu yaptı. Ama şöyle bir şey var. Ablam öğrenci vizesi ile gittiği için orada tam olarak para kazanamadı. Sadece okulun izin verdiği kafelerde çalışarak geçinmeye çalıştı. Yani şöyle düşünmeyin "oh yurtdışındayım hayat bana güzel be!". Evet yurt dışında hayat cidden çok ama çok güzel ama çalışmadan bir şey olmuyor. Bu arada ablamın gittiği okul bir Türk okulu. Oraya internet üzerinden kayıt oluyordu sanırım. Hatta Amerika'ya gitmeden önce oradaki Türk hocaların birçoğuyla bizzat görüntülü olarak konuştu onlardan destek aldı. Zaten oradaki sınıfındakilerde türktü. Ablam 2 hafta önce Amerika'dan geldi. Şu an Türkiye'de. Orada tanıştığı pakistanlı arkadaşı var. Seneye ona iş ayarlacak ve orada çalışmaya başlacak. Ablamın şu an dil seviyesi C2. ve bu şansı bulduğu için çok şanslı bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı